Rafał Trzaskowski komentuje powrót Donalda Tuska do PO: Dzięki temu będziemy silniejsi

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski napisał w niedzielę na Twitterze, co sądzi o powrocie Donalda Tuska do polityki i jego wyborze na nowego przewodniczącego PO. Jego zdaniem, z byłym premierem partia będzie teraz dużo silniejsza, a przez jego powrót uwaga wszystkich skupiona jest właśnie na Platformie Obywatelskiej.

O tym, że były premier i szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk wraca do polskiej polityki i ma objąć stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, poinformował obecny szef partii Borys Budka podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. - Chcę ci przekazać stery Platformy Obywatelskiej. Chcę, byś nas poprowadził do zwycięstwa - mówił w przemówieniu inaugurującym radę krajową.

Zobacz wideo Donald Tusk odpowiada na pytanie TVP Info

Donald Tusk wraca do PO. Rafał Trzaskowski twierdzi, że dzięki temu partia będzie silniejsza

Uwagę dziennikarzy zwracał także Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy zabiegał o to, by odbyły się wybory na szefa PO, w których chciał wziąć udział. Stanowisko to jednak zostało od razu przekazane byłemu premierowi. Dopiero w niedzielę Trzaskowski skomentował tę sytuację. 

"Donald Tusk szefem Platformy - dzięki temu wszystkie reflektory na nas. Dzięki temu będziemy silniejsi. Dalej do przodu - wszyscy razem! Od razu ruszamy do pracy. Dziś w Warszawie znów zbieraliśmy podpisy pod projektem Stop TVP Info. Szło świetnie, nawet mimo deszczu" - napisał w niedzielę na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Borys Budka przekazuje władzę. Donald Tusk przewodniczącym PO

Były premier, szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk wraca do polskiej polityki i będzie pełnił obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Tuż po zakończeniu zjazdu partii zaznaczył, że będzie chciał współpracować ze wszystkimi ugrupowaniami opozycyjnymi.

Donald TuskTusk: Kościół niszczą siły wewnątrz i na zewnątrz niego, w tym PiS i Kaczyński

- Nie będę się nikomu narzucać, ale najważniejsze jest umieć z przedstawionych przez partie opozycyjne projektów zbudować priorytety i zrobić z tego priorytety polityczne, które umożliwią wygranie wyborów - mówił były premier. Doprecyzowując obecną strukturę partii, Donald Tusk podkreślił, że jest pełniącym obowiązki szefa PO do czasu wyborów. Na następnej radzie krajowej partii ustalony zostanie precyzyjny kalendarz, a we wrześniu odbędą się statutowe wybory w regionach - wyjaśnił.

- Dzięki wspaniałomyślności i odwadze Borysa Budki ja zastąpię go w fotelu przewodniczącego  - mówił Tusk. Dodał, że ta propozycja spotkała się z dużym entuzjazmem.

-Konferencja prasowa Donalda Tuska w WarszawieTusk do reportera TVP Info. "Właśnie o tym zakłamaniu mówię" [WIDEO]

Donald Tusk zapowiada skupienie się na kierowaniu PO i rezygnację z władzy w Europejskiej Partii Ludowej. Wyraźnie zaznaczył, że jest otwarty na każdą formę współpracy z partiami opozycyjnymi po to, by stworzyć realnego konkurenta dla rządzących, zdolnego do wygrania wyborów. Wyjaśnił również, że jego aktywność w polityce będzie polegała na nieustannym kontakcie z ludźmi

Więcej o: