Ryszard Czarnecki poza Komitetem Politycznym PiS. Nieoficjalnie: Nie podobało się, że dorabia w PZPS

Do Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości nie została wybrana grupa europosłów Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich znajduje się m.in. Ryszard Czarnecki. Nowymi członkami komitetu zostali m.in. Michał Dworczyk czy Radosław Fogiel.

W trakcie obrad niedzielnych sekretarza generalnego, którym został Krzysztof Sobolewski, wybrano także skarbnika, Komisję Etyki i Komitet Polityczny. PAP nieoficjalnie poinformowało, że do komitetu wybrano m.in. Radosława Fogla, Michała Dworczyka, Joannę Borowiak, Barbarę Bartuś i Marka Asta. Zabrakło z kolei części europosłów. Wyjątkami są Beata Szydło, Joachim Brudziński, Tomasz Poręba i Karol Karski. 

Zobacz wideo Ryszard Czarnecki o powrocie Jarosława Kaczyńskiego do rządu

Zmiany w Komitecie Politycznym PiS. Nie ma Czarneckiego

Wcześniej wp.pl poinformowała nieoficjalnie, że z komitetu zniknie europoseł Ryszard Czarnecki. Według źródeł portalu władzom partii nie podobały się ostatnie doniesienia na temat działalności Czarneckiego w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Jak informował Onet, PZPS wydał na przejazdy europosła i wiceprezesa związku kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Wcześniej w sprawie kilometrówek Czarneckiego dochodzenie prowadził unijny OLAF (Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych). Według doniesień w mediach europoseł miał pobierać nienależne zwroty kosztów podróży. Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że chodziło nawet o 100 tys. euro

Mateusz Morawiecki we władzach PiS

Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości wybrała w niedzielę premiera Mateusza Morawieckiego na wiceprezesa ugrupowania. W czasie obrad Rady Politycznej wybrano członków do ciał statutowych partii.

Rzecznik ugrupowania Anita Czerwińska poinformowała, że oprócz Mateusza Morawieckiego wiceprezesami PiS będą - była premier, obecnie europoseł Beata Szydło, europoseł Joachim Brudziński, ministrowie obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, a także były szef MON Antoni Macierewicz.

Więcej o: