"Wybawca polityczny". Światowe media piszą o powrocie Tuska do polityki krajowej

"Były premier ma nadzieję na zdetronizowanie rządzącej partii", "Platforma Obywatelska postrzega Tuska jako potencjalnego wybawcę politycznego" - tak światowe media piszą o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki.
Zobacz wideo Policja pomogła zabłąkanym łabędziom. Ptaki zostały odprowadzone do wody

W sobotę podczas Rady Krajowej Donald Tusk ogłosił, że wraca do polskiej polityki. Został wybrany wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej i pełniącym obowiązki przewodniczącego partii.

Powrót Tuska do krajowej polityki odnotowały największe światowe media i agencje prasowe. "Tusk, który przez kilka lat był premierem Polski, mówi, że chce pomóc w walce ze 'złem' prawicowego rządu" - pisze "The Guardian".

"Były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powrócił w sobotę do polskiej polityki, stając się liderem głównej partii opozycyjnej, co ożywia pojedynek z jego wieloletnim wrogiem Jarosławem Kaczyńskim" - podaje Reuters.

"Były premier ma nadzieję na odrodzenie walczącej opozycji i zdetronizowanie rządzącej partii" - zaznacza "Financial Times".

"Sponiewierana opozycyjna Platforma Obywatelska postrzega Tuska jako potencjalnego wybawcę politycznego" - podkreśla POLITICO.

"Donald Tusk wraca do polskiej polityki z wielkimi słowami" - pisze "Sueddeutsche Zeitung".

Kadr 'Wiadomości' TVP"Wiadomości" przywitały Donalda Tuska. "Bagaż afer", "partia w kryzysie"

Tusk rusza w Polskę

W sobotę Donald Tusk zapowiedział, że już od poniedziałku ma zamiar rozpocząć objazd kraju. Pierwszym miejscem, w którym złoży wizytę, ma być województwo zachodniopomorskie. - To jest taki restart mojego objeżdżania kraju i się bardzo z tego cieszę, jestem bardzo podniecony - mówił Donald Tusk po sobotnim posiedzeniu Rady Krajowej PO.

W niedzielę ma się odbyć konferencja prasowa nowego lidera Platformy Obywatelskiej, a już od rana Donald Tusk biegał po warszawskich Łazienkach. "Przewodniczący już na starcie narzuca szybkie tempo" - czytamy na twitterowym profilu PO.

Donald TuskDonald Tusk zapowiada trasę po Polsce. "Jestem bardzo podniecony"

Więcej o: