Jarosław Kaczyński nie powinien odchodzić z polityki - tak uważają wyborcy PiS [SONDAŻ]

Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż dla "Super Expressu", w którym zapytał wyborców Prawa i Sprawiedliwości, czy prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński powinien udać się na polityczną emeryturę. W sobotę 3 lipca w Warszawie odbędzie się kongres Prawa i Sprawiedliwości, w trakcie którego zostaną wybrane nowe władze partii. Kaczyński ma się ubiegać o przedłużenie prezesury.
Zobacz wideo Jarosław Kaczyński, zanim stał się hipokrytą, grał z WOŚP [PUSZKA POLITYCZNA]

Jarosław Kaczyński i Viktor OrbanGrupa Wyszehradzka. Jarosław Kaczyński spotkał się z Viktorem Orbanem

Ponad połowa wyborców PiS uważa, że Kaczyński powinien zostać w polityce

Wyniki sondażu gazety nie są specjalnie zaskakujące, 53 proc.  ankietowanych opowiedziała się bowiem za pozostaniem Kaczyńskiego w polityce. 28 proc. uznało, że prezes partii powinien udać się na emeryturę, a 19 proc. była natomiast w tej kwestii niezdecydowana. 

Badanie przeprowadzono na grupie 1088 dorosłych w dniach 26-27 czerwca 2021 roku metodą CAWI, czyli wspomaganego komputerowo wywiadu przy pomocy strony WWW.

Leszek MillerLeszek Miller widział się z Tuskiem. "Mam wrażenie, że chce w pełni wrócić"

Tusk z większym poparciem w PO niż Kaczyński w PiS

Jak pisaliśmy w środę, w ramach tego samego  badania Pollster zapytał także wyborców Platformy Obywatelskiej o Donalda Tuska, a wyborców Prawa i Sprawiedliwości o Jarosława Kaczyńskiego. Czy Donald Tusk powinien objąć funkcję szefa PO? 69 proc. badanych deklarujących głosowanie na Platformę odpowiedziało, że tak, 12 proc. - nie, a 19 proc. - nie wiem. Na pytanie, czy Jarosław Kaczyński powinien zostać prezesem PiS na kolejną kadencję? 63 proc. badanych deklarujących się jako osoby głosujące na PiS uznało, że tak, 15 proc., że nie, natomiast 22 proc. nie umiało się określić. 

Także na sobotę 3 lipca Platforma Obywatelska zapowiedziała organizację posiedzenia Rady Krajowej - z nieoficjalnych doniesień wynika, że podczas wydarzenia Donald Tusk może ogłosić swój powrót do polskiej polityki. 

Więcej o: