Budka miał spotkać się z Tuskiem. Rada Krajowa? "Może być bardziej emocjonująca niż Euro 2020"

Jak podaje nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa, w środę Borys Budka spotkał się z Donaldem Tuskiem. Z ustaleń PAP wynika, że powrót byłego premiera do władz Platformy Obywatelskiej jest już niemal pewny.

Z nieoficjalnych ustaleń PAP wynika, że Donald Tusk zostanie wybrany na wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej w miejsce Ewy Kopacz. "Jako najstarszy wice będzie pełnił obowiązki szefa partii, gdy Budka złoży rezygnacje" - opisuje Polska Agencja Prasowa. 

Zobacz wideo Siemoniak o powrocie Tuska do PO: Być może powinniśmy zmienić dla niego statut

PAP: Borys Budka spotkał się z Donaldem Tuskiem

PAP podaje, że w środę doszło do spotkania Donalda Tuska z Borysem Budką. Z kolei w czwartek po południu mają się odbyć rozmowy Tuska, Budki i Rafała Trzaskowskiego. Agencja podaje, że podczas sobotniej Rady Krajowej PO, Budka ustąpi ze stanowiska szefa PO. 

Na sobotę zaplanowane jest posiedzenie Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Pojawi się na niej były premier, były szef Rady Europejskiej, a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. To właśnie tego dnia Tusk ma ogłosić swój plan dotyczący powrotu do polskiej polityki.

Donald Tusk podczas spotkanie autorskiego w ECS. Gdańsk, 18 grudnia 2019PO między Tuskiem a Trzaskowskim. "To ten sam Donald, tylko bardziej morderczy"

Poseł Robert Kropiwnicki zdradził w PAP, że podczas rady zostanie ustalony kalendarz wyborów wewnętrznych w PO. - A co jeszcze, okaże się w sobotę. To może być bardzo emocjonująca rozgrywka, nawet bardziej niż Euro 2020 - powiedział. 

W środę w "Faktach po faktach" Rafał Trzaskowski przyznał, że jest gotów zawalczył o władzę w PO. Jeżeli przewodniczący zdecydowałby się na rezygnację, to wtedy odbywają się wybory. Ja jestem gotów kandydować w tych wyborach. Najważniejsza jest jedność, porozumienie - powiedział Trzaskowski. 

Trzaskowski chce kandydować na szefa PO. W czwartek rozmowa z TuskiemTrzaskowski chce kandydować na szefa PO. W czwartek rozmowa z Tuskiem

Więcej o: