Szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Katowicach. Jarosław Kaczyński spotkał się z Viktorem Orbanem

Jarosław Kaczyński spotkał się z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Szef węgierskiego rządu przebywał w Polsce na spotkaniu państw Grupy Wyszehradzkiej, które odbywało się w Katowicach.

O zakończonym spotkaniu poinformowano na Twitterze Prawa i Sprawiedliwości

Viktor Orban na szczycie Grupy Wyszehradzkiej. Spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim 

Viktor Orban przebywał przebywał w środę w Katowicach, gdzie odbywało się spotkanie przywódców Grupy Wyszehradzkiej. Szczyt formalnie kończył polskie przewodnictwo V4. Premier Mateusz Morawiecki oficjalnie przekazał przewodnictwo w grupie węgierskiemu premierowi Viktorowi Orbanowi. 

Zobacz wideo Kaczyński mówił o ryzyku współpracy z Kukizem. Fogiel tłumaczy

Węgierska prezydencja w V4 formalnie rozpocznie się 1 lipca. Viktor Orban powiedział, że Polska i Węgry potrzebują szybkiego restartu gospodarki po pandemii. - Zgodziliśmy się, że inwestycje będą wtedy kiedy podatki będą niskie, dlatego nie będziemy popierać inicjatyw międzynarodowych, które prowadzą do zwiększenia podatków - mówił na konferencji prasowej premier Węgier.

Dodał, że państwa z grupy Wyszehradzkiej potrzebują też lepszej infrastruktury, zwłaszcza w zakresie szlaków komunikacyjnych z północy na południe. „Mamy tu poważne zaniedbania w stosunku do Zachodniej Europy. Musimy wzmocnić nasze trasy" - uważa Viktor Orban.

Trzaskowski chce kandydować na szefa PO. W czwartek rozmowa z TuskiemTrzaskowski chce kandydować na szefa PO. W czwartek rozmowa z Tuskiem

Więcej o: