Terlecki zdradził, co wydarzy się na kongresie PiS. Morawiecki ma objąć stanowisko pod prezesem

W weekend Prawo i Sprawiedliwość wybierze nowe władze. Wiceprezesem może zostać Mateusz Morawiecki. - Z pewnością zostanie wybrany, jeśli wszystko się odbędzie zgodnie z planem - powiedział Ryszard Terlecki.
Zobacz wideo Siemoniak o powrocie Tuska do PO: Być może powinniśmy zmienić dla niego statut

- W sobotę wybierzemy władze partii: prezesa, radę polityczną, a także takie organy, jak krajową komisję rewizyjną czy koleżeński sąd dyscyplinarny. W niedzielę będzie obradować wybrana rada polityczna, która wybierze wiceprezesów, sekretarza generalnego i komitet polityczny - poinformowała Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS. Jak dodała, w sobotę również zostaną podjęte uchwały, a jedna z nich dotyczy statutu. - Tej części o reorganizacji okręgów, ale o szczegółach będziemy informować po - zaznaczyła.

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński podczas słynnej debaty wyborczej w TVP, 2007Sondaż. Tusk wygrywa z Kaczyńskim. Mniej wyborców chce pozostania prezesa

Morawiecki będzie wiceprezesem PiS?

Na briefingu prasowym obecny był także wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, który podkreślił, że zostanie zgłoszona kandydatura Mateusza Morawieckiego na wiceprezesa partii. - Z pewnością zostanie wybrany, jeśli wszystko się odbędzie zgodnie z planem - dodał.

Terlecki został zapytany przez dziennikarzy również o to, czy cieszy się z potencjalnego powrotu Donalda Tuska do Polskiej polityki. - Ani nie cieszę, ani nie martwię. To jest problem opozycji, a najbardziej Platformy Obywatelskiej. Przysporzy im sporo kłopotów wynikających z faktu, że kto inny jest przewodniczącym w tej chwili Platformy, kto inny chce odgrywać rolę lidera, więc Tusk trochę tak trafia w miejsce, które dla niego nie jest przygotowane. No i zobaczymy, co będzie. Patrzymy na to spokojnie i z pewnym takim trochę ironicznym uśmiechem, bo raczej się nie wraca dwa razy do tej samej rzeki - powiedział Terlecki. 

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, bo ta - płynąc - stale się zmienia i nigdy nie wejdziemy do takiej samej wody. To właśnie miał na myśli Heraklit z Efezu, zresztą autor słów "wszystko płynie i nic nie pozostaje takie samo", ale niestety wciąż bywa mylnie interpretowany. 

Agnieszka PomaskaRezygnacja Budki i powrót Tuska na Radzie Krajowej? "Myślę, że coś się wydarzy"

Więcej o: