PiS wybierze wiceprezesów. W niedzielę posiedzenie Rady Politycznej partii

W niedzielę 4 lipca odbędzie się posiedzenie Rady Politycznej PiS. Jej skład na nową kadencję zostanie wybrany dzień wcześniej podczas Kongresu partii.

Szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski mówi, że Rada Polityczna zbierze się m.in. w celu wybrania prezydium partii, dodatkowych członków Komitetu Politycznego - w jego skład wchodzą też z automatu osoby pełniące funkcje partyjne. Dodaje, że jeśli Kongres zatwierdzi zmiany w statucie partii, to Rada wybierze również Sekretarza Generalnego - będzie to nowa funkcja w partii, a kandydata na to stanowisko będzie zgłaszał prezes PiS.

Szef KPRM Michał Dworczyk: Nie mam planów, by podać się do dymisji po zarzutach NIKPrasa: Pierwsze włamanie na konto Dworczyka nastąpiło już we wrześniu 2020 r.

Kongres PiS wybierze prezesa partii. Jarosław Kaczyński zawalczy o kolejną kadencję

Dzień wcześniej, w sobotę 3 lipca, odbędzie się w Warszawie Kongres Prawa i Sprawiedliwości. Wybierze on władze centralne PiS na kolejną kadencję - prezesa partii, Radę Polityczną, Krajowy Sąd Dyscyplinarny i Krajową Komisję Rewizyjną. O stanowisko prezesa będzie ubiegał się obecny szef partii Jarosław Kaczyński. Wiceprezesami PiS są natomiast: Beata Szydło, Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński, Mariusz Błaszczak i Antoni Macierewicz.

Były poseł PiS Arkadiusz CzartoryskiOdszedł z Girzyńskim z PiS. "Z przyjemnością" poprze prof. Wiącka na RPO

Jarosław Kaczyński: Odchodzący lider nie powinien wskazywać swojego następcy

Jarosław Kaczyński był pytany w maju, czy ma upatrzonego kandydata na swojego następcę. Wówczas odpowiedział, że nie i że prawdopodobnie sam będzie kandydował na stanowisko prezesa PiS. 

- Uważam, że odchodzący lider nie powinien wskazywać, przynajmniej tak zupełnie wprost, swojego następcy, bo to raczej następcę obciąży, niż uczyni mocnym - oświadczył Kaczyński, którego słowa cytuje TVN24. Polityk mówił także, że pod uwagę brane są kandydatury kilku osób, jednak chce zachować dyskrecję w tej sprawie. 

Zobacz wideo
Więcej o: