Czy Tusk powinien wrócić do krajowej polityki? Większość Polaków uważa, że nie [SONDAŻ]

Większość Polaków uważa, że Donald Tusk nie powinien wracać do krajowej polityki, by ponownie stanąć na czele Platformy Obywatelskiej - wynika z sondażu Kantar. Przeciwnego zdania jest 26 proc. osób.

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 60 proc. badanych uważa, że Donald Tusk nie powinien wracać do polityki krajowej i ponownie stanąć na czele Platformy Obywatelskiej. 

"Zdecydowanie" za tym, aby Tusk wrócił opowiedziało się 9 proc. Nieco więcej, bo 17 proc. respondentów, stwierdziło, że polityk "raczej" powinien to zrobić. To łącznie 26 proc. badanych. Zdania na ten temat nie ma 14 proc. ankietowanych.

Zobacz wideo Siemoniak o powrocie Tuska do PO: Być może powinniśmy zmienić dla niego statut

Jarosław KaczyńskiKaczyński apeluje do Porozumienia o jedność: Możemy doścignąć Europę Zachodnią

Rada Krajowa PO

3 lipca odbędzie się posiedzenie Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Podczas obrad ma zostać ustalony m.in. kalendarz dotyczący wyborów wewnętrznych w partii na jesieni. Polska Agencja Prasowa, powołując się na swoje źródła w PO, podała, że partia Budki liczy na "bezpośrednie zderzenie" z Prawem i Sprawiedliwością. PiS tego samego dnia organizuje bowiem kongres. 

W Radzie Krajowej ma wziąć udział Donald Tusk. Były premier, obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej, który miałby przedstawić plany związane z powrotem do polskiej polityki.

Donald TuskNieoficjalnie: 3 lipca posiedzenie rady PO. Przedstawią plan powrotu Tuska

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar dla "Faktów" w dniach 24-25 czerwca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Więcej o: