Jarosław Gowin prezesem Porozumienia. Na kongresie partii pojawił się poseł Girzyński

Jarosław Gowin został wybrany ponownie wybrany prezesem Porozumienia. Podczas kongresu wyborczego Porozumienia, jeszcze przed głosowaniem członków partii wicepremier powiedział, że "Polska potrzebuje zjednoczenia, wspólnoty, a nie folwarku politycznego". Dodał również, że "dojrzałość polityczna wymaga umiejętności zawierania kompromisów".

W Warszawie trwa drugi dzień kongresu wyborczego Porozumienia Jarosława Gowina. Wczoraj odbył się kongres programowy partii pod hasłem "Polska od nowa". Wicepremier Gowin zapowiedział na nim, że "są takie sprawy i wartości, w których porozumienie na żadne kompromisy nie pójdzie".

Jarosław Gowin został wybrany prezesem Porozumienia. Podkreślił, że wybór na lidera traktuje jako ogromne zobowiązanie

Podczas niedzielnego kongresu Porozumienia wybrane zostały nowe władze partii. Na kolejną kadencję prezesem ugrupowania został Jarosław Gowin. Jak podała rzeczniczka partii Magdalena Sroka, głosowało na niego 289 delegatów, trzech było przeciwnych, a czterech wstrzymało się od głosu.

Przed głosowaniem Jarosław Gowin zabrał głos w obszernym przemówieniu. Lider formacji Porozumienie opowiedział się między innymi za niskimi i przejrzystymi podatkami dla małych i średnich przedsiębiorców. Potwierdził również, że jego partia chce kontynuacji projektu Zjednoczonej Prawicy. Podziękował działaczom za obecność oraz za współpracę w ciągu ostatnich czterech lat.

- Jestem głęboko przekonany, że Polska potrzebuje partii centroprawicowej, prawdziwie patriotycznej, a zarazem partii konsekwentnie progospodarczej, prosamorządowej i proeuropejskiej. Partii, dla której służba Polakom i państwu jest nieporównanie ważniejsza niż jakiekolwiek indywidualne interesy jednostek - mówił lider Porozumienia.

Jak określił Jarosław Gowin:

Polska potrzebuje zjednoczenia, Polska potrzebuje wspólnoty, a nie folwarku politycznego. Potrzebuje jedności, poświęcenia, a nie kumoterstwa. Potrzebuje wspólnoty, mądrości i odwagi.

Podczas konferencji prasowej Gowin podkreślił, że traktuje ponowny wybór na stanowisko prezesa jako ogromne zobowiązanie do cięższej pracy, zarówno jako minister, jak i osoba służąca pracą wszystkim Polakom. 

Kongres Porozumienia. Girzyński: Polska musi być zawsze dla każdego domem

Na kongresie Porozumienia pojawił się m.in. poseł Zbigniew Girzyński, który pogratulował wygranej Jarosławowi Gowinowi.  Girzyński wraz z dwójką innych posłów odszedł w piątek, 25 czerwca z klubu PiS.

- Polska jest i powinna być zawsze dla każdego domem, w którym musi być miejsce zarówno dla Roberta Biedronia, jak i dla Grzegorza Brauna - mówił w niedzielę poseł Zbigniew Girzyński (Wybór Polska) w czasie kongresu partii Porozumienie.

Podczas sobotniego, pierwszego dnia kongresu Porozumienia, przedstawiono nowy program polityczny partii. Politycy wskazali, że powstał on przy współpracy setki ekspertów. 

Więcej o: