Kownacki o odejściach z PiS: Girzyński stracił być może cierpliwość, że odegra jakąś rolę w partii

Klub PiS formalnie stracił większość w Sejmie po odejściu trojga posłów. Bartosz Kownacki przekonywał w Radiu ZET, że odejścia polityków z klubów parlamentarnych zdarzają się niemal w każdej kadencji i wspomniał, że przecież odchodzą też politycy z klubów opozycyjnych. Mówił, że jego zdaniem Zbigniew Girzyński "miał przyszłość" w Zjednoczonej Prawicy.

Troje posłów - Małgorzata Janowska, Arkadiusz Czartoryski i Zbigniew Girzyński - opuściło klub Prawa i Sprawiedliwości. Politycy poinformowali o utworzeniu koła "Wybór Polska". Posłowie odeszli zarówno z klubu parlamentarnego, jak i z partii. O swojej decyzji poinformowali podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Rzeczniczka partii przekonywała, że Zbigniew Girzyński odszedł ze względu na działania CBA w firmie jego kolegi, Adama Hofmana, co Girzyński nazwał kłamstwem.

 Sytuację komentowali w niedzielę goście programu 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET, w tym poseł PiS Bartosz Kownacki. - Z mojego punktu widzenia odejście posła Girzyńskiego z klubu PiS to pewna strata, bo był to jeden z bardziej zaangażowanych posłów, z dużym doświadczeniem i wiedzą, stanowił na pewno dużą wartość - powiedział Kownacki.

- Stracił być może pewną cierpliwość, że może odegrać jakąś rolę w PiS. To błąd, dlatego że w mojej ocenie ta przyszłość przed nim była - stwierdził. 

Odejścia z klubów są "w niemalże każdej kadencji"

Kownacki przekonywał, że "w trakcie każdej niemalże kadencji z różnych ugrupowań odchodzą poszczególni posłowie. - Można nad tym ubolewać. Ja ubolewam, że klub PiS się zmniejszył i nie ma 230 posłów, ale tak samo odchodzą posłowie z klubu KO, z Koalicji Polskiej, z PO, to jest naturalny proces - mówił. Dodał, że nie jest wykluczone, że "inne osoby" dołączą do klubu PiS.

Prowadzący program Andrzej Stankiewicz dodał, że według jego informacji Girzyński rozmawia z innymi posłami PiS, którzy "są na jego radarze", więc niewykluczone, że klub Prawa i Sprawiedliwości dalej się zmniejszy. 

Zobacz wideo UE idzie na wojnę z plastikiem. Co się zmieni od lipca?
Więcej o: