"Wiadomości" TVP o odejściu posłów PiS. "Personalna roszada o niewielkim znaczeniu"

"Wiadomości" TVP w wieczornym wydaniu krótko odniosły się do odejścia trzech posłów z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Choć klub PiS właśnie utracił większość, widzowie mogli dowiedzieć się, że "ta personalna roszada politycznie ma niewielkie znaczenie".

Troje posłów - Małgorzata Janowska, Arkadiusz Czartoryski i Zbigniew Girzyński - opuściło klub Prawa i Sprawiedliwości. Politycy poinformowali o utworzeniu koła "Wybór Polska". Tym samym klub PiS ma 229 posłów i formalnie utracił większość w Sejmie.

"Wiadomości" TVP krótko nawiązały do tego faktu w materiale "Polska wzmacnia suwerenność". Najpierw widzowie mogli dowiedzieć się o otwarciu mostu nad powstającym przekopem Mierzei Wiślanej, usłyszeli też m.in. o rozbudowie gazoportu w Świnoujściu, ekologicznej elektrowni w Ostrołęce i utworzeniu Muzeum Badań Polarnych w Puławach.

Zobacz wideo Gdzie pracują najbliżsi polityków PiS? Tomczyk wymienia grzechy Sasina

"Wiadomości" TVP: Personalna roszada o niewielkim znaczeniu

"Niezależnie od rodzaju inwestycji, te nie byłyby możliwe, bez decyzji Sejmu, gdzie większość ma Prawo i Sprawiedliwość. Choć klub PiS właśnie zmniejszył się o troje posłów" - poinformował reporter "Wiadomości" Dominik Cierpioł.

Jarosław KaczyńskiRząd PiS bez większości. Gdzie Kaczyński będzie musiał szukać głosów?

Jak stwierdził Cierpioł, "ta personalna roszada politycznie ma niewielkie znaczenie, bo w dalszym ciągu Zjednoczona Prawica nadal ma większość w Sejmie".

W materiale wyemitowano wypowiedź posłanki PiS Anity Czerwińskiej. - Ostatnie głosowania pokazały, że mamy większość, powiedziałabym, że całkiem niezłą - mówiła rzeczniczka partii.

"Większość parlamentarna to m.in. efekt podpisania kilka dni temu porozumienia programowego Prawa i Sprawiedliwości z Kukiz'15" - dodał Cierpioł.

Więcej o: