Przemysław Czarnek straszy "masową demoralizacją". "Szkoła musi uczyć dzieci, co jest dobre, a co złe"

- Szkoła musi uczyć dzieci, co jest dobre, a co złe. Bez tego na ulicach miast dzieją się zjawiska, które świadczą tylko i wyłącznie o zagubieniu, o masowej demoralizacji - powiedział w Radiu Maryja minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Minister Przemysław Czarnek skomentował w Radiu Maryja m.in. wniosek o odwołanie go ze stanowiska, który w środę złożyła Koalicja Obywatelska. - Argumenty strony opozycyjnej są mało lotne, jeśli chodzi zawartość merytoryczną. Wniosek o wotum nieufności wobec wicepremiera Jacka Sasina zawierał tyle skandalicznych błędów natury formalnej - zarzuty były źle adresowane, za niektóre rzeczy on w ogóle nie odpowiadał. Widać, że wszystko było nastawione na hucpę polityczną - powiedział. - Co do mojej osoby w niektórych momentach wniosek jest równie absurdalny. Wyrażam radość, że będę mógł się ustosunkować do kłamliwych zarzutów z mównicy sejmowej, żeby obnażyć obłudę opozycji, która sama indoktrynuje i ideologizuje, a innym zarzuca, że chcą to robić - dodał.

Zobacz wideo Przemysław Czarnek - człowiek, który nie ma wstydu i kobiet się nie boi

Przemysław Czarnek o "masowej demoralizacji" i "kontrowersjach strony komunistycznej"

Czarnek odniósł się też do zapowiadanych zmian w podstawach programowych. - Podstawy programowe zostały zmienione za czasów minister Anny Zalewskiej. One dają więcej możliwości nauczania historii XX w., ale korekty będziemy wprowadzać w pewnej perspektywie czasowej. Chcemy również niebawem doprowadzić do zmian przepisów, które spowodowałyby, że wrócimy do systemu religia albo etyka, bez możliwości wybierania niczego, bo system wartości musi być przekazywany uczniom - mówił szef MEiN. - Szkoła musi uczyć dzieci, co jest dobre, a co złe. Bez tego na ulicach miast dzieją się zjawiska, które świadczą tylko i wyłącznie o zagubieniu, o masowej demoralizacji, której poddawana jest młodzież, a którą ochoczo wspiera lewicowa opozycja. Na demoralizację w szkole pozwalać nie będziemy - przekonywał. 

Minister edukacji stwierdził, że "wszystko, co robi się dla patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży, budzi kontrowersje strony lewicowo-liberalnej, komunistycznej". - Zdajemy sobie z tego sprawę i konsultujemy kanon, żeby był ubogacony i służył dzieciom i młodzieży - powiedział. 

Organizatorzy Parady Równości do Czarnka: Nie obnosimy się bardziej niż Pan

W środę Przemysław Czarnek ponownie zaatakował społeczność LGBT. - Widzieliście państwo przed momentem zdjęcia z tej parady tak zwanej równości, bo to z równością nie ma nic wspólnego. Widzieliście tam osobników ubranych jakoś dziwacznie, jakiegoś mężczyznę ubranego jak kobieta. Czy to są ludzie normalni państwa zdaniem? - mówił w TVP Info. 

Do jego słów w Sejmie odniosła się Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która zarzuciła mu, że "jedyny język, jaki zna, to język szczucia". 

Ojciec Paweł GużyńskiAbp Sławoj Leszk Głódź sołtysem. O. Gużyński ostrzega: Może być efekt domina

Oświadczenie ws. wypowiedzi szefa resortu edukacji wydali organizatorzy warszawskiego Parady Równości. "Panie Ministrze, nie jesteśmy zboczeniem ani dewiacją. Nie obnosimy się z naszą orientacją po ulicach i szkołach, na pewno nie bardziej niż Pan, nosząc na co dzień obrączkę. 70 proc. z nas, nastolatków i nastolatek LGBT w Polsce, ma myśli samobójcze, a połowa z nas depresję - również z powodu takich słów jak Pana" - czytamy. Dalej Fundacja Wolontariat Równości przypomina, że "zgodnie z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 Ministerstwo Edukacji ma m.in 'zapewnić wsparcie psychologiczno-pedagogiczne wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych'". "Po słowach Pana Ministra takie wsparcie będzie nam jeszcze bardziej potrzebne" - stwierdzili aktywiści. 

Ponad 100 posłów nie wzięło udziału w głosowaniu. Suski mówi o Ponad 100 posłów nie wzięło udziału w głosowaniu. Suski mówi o "suchym palcu"

"Drogie osoby LGBTQIAP - wiemy, że polska szkoła często nie jest dla Was łatwym doświadczeniem, ale wiedzcie, że będzie lepiej! Nie jesteście same i sami! Jeśli chcecie porozmawiać, to zapraszamy do naszego kontaktu zaufania. Pamiętajcie, idzie nowe pokolenie, niesie Polsce odrodzenie!" - napisano na końcu oświadczenia. 

Więcej o: