Błąd w dokumentach finansowych Porozumienia. KBW ma zastrzeżenia do opinii biegłego rewidenta

Porozumienie złożyło w Państwowej Komisji Wyborczej sprawozdanie finansowe z niepoprawną opinią biegłego rewidenta - podaje "Rzeczpospolita". Problem dotyczył też innej partii - Lepsza Polska. Ugrupowania nie poniosą jednak z tego tytułu żadnych konsekwencji.

Jak wynika ze sprawozdania finansowego Porozumienia Jarosława Gowina ze ubiegły rok, partia dysponowała kwotą blisko 430 tys. zł (pochodzącą ze składek członkowskich i darowizn).

"Rzeczpospolita" informuje, że do sprawozdania finansowego nie została dołączona poprawnie sporządzona opinia biegłego rewidenta. Do podobnej sytuacji doszło w przypadku niewielkiego ugrupowania Lepsza Polska To Państwowa Komisja Wyborcza wybiera firmę, która bada finanse partii. 

Zobacz wideo Czy czekają nas przedterminowe wybory? (wypowiedź z 15 czerwca)

Porozumienie. Niepoprawna opinia biegłego rewidenta

- Porozumienie złożyło sprawozdanie z kompletem dokumentów. W przypadku zastrzeżeń KBW do opinii biegłego rewidenta uchybienie nie leży po naszej stronie - mówi w rozmowie z "Rz" rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka. Krajowe Biuro Wyborcze potwierdza, że partie nie będą ponosić jakichkolwiek konsekwencji.

"Rzeczpospolita" przypomina, że partia Jarosława Gowina miewała w przeszłości problemy związane ze sprawozdaniami finansowymi. PKW wskazywała na uchybienia w sprawozdaniach za 2014, 2016, 2017 r., a w 2018 r. sprawozdanie zostało odrzucone. Uchybienia wskazano także w 2019 r.

Więcej o: