Klub Koalicji Polskiej-PSL będzie miał nowego członka. Transfer z KO. "Będzie efekt śnieżnej kuli"

Szykuje się kolejny polityczny transfer. Z klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej ma odejść senator Kazimierz Michał Ujazdowski. Jak informuje Marek Biernacki, związany z PO polityk zasili klub Koalicji Polskiej-PSL.

O przejściu senatora Kazimierza Michała Ujazdowskiego do klubu KP-PSL poinformował w Polsat News Marek Biernacki, poseł Koalicji Polskiej. - Będzie efekt śnieżnej kuli, będziemy się zwiększać, będziemy zwiększać swoją aktywność i poparcie społeczne - powiedział Biernacki. - To nie jest tajemnicą, że do nas przystąpi Kazimierz Michał Ujazdowski, tak samo Ireneusz Raś zgłosił akces do naszego klubu wyrzucony z klubu Platformy Obywatelskiej - dodał.

Zobacz wideo Senat odrzucił kandydaturę Lidii Staroń na RPO

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Ujazdowski oficjalnie swój transfer ogłosi jeszcze we wtorek. 

Kazimierz Michał Ujazdowski ma przystąpić do KP-PSL

Marek Biernacki przekonywał w Polsat News, że jego formacji "nie chodzi o transfery". - Nam chodzi o to, żeby budować pewne środowiska polityczne, które będą z nami współpracowały. Jesteśmy otwarci na wszelką współpracę - podkreślił. 

Włodzimierz Czarzasty Czarzasty o homilii abp. Jędraszewskiego: Opanował go jakiś szatan

W ubiegłym tygodniu do klubu KP-PSL dołączył Ireneusz Raś, który razem z Pawłem Zalewskim został wykluczony z Platformy Obywatelskiej. Rzecznik partii Jan Grabiec przyznał, że powodem tej decyzji było "działanie na szkodę Platformy, polegające na wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz partii". Sami politycy podkreślali, że sprzeciwiają się "prywatyzacji Platformy Obywatelskiej przez Borysa Budkę". Odwołali się także do sądu koleżeńskiego.

Raś i Ujazdowski uważani byli za reprezentantów konserwatywnego skrzydła w KO. 

Więcej o: