Komentarze przed meczem po apelu Pawłowicz. "Ibrahimović osobiście przygotuje pani Krystynie sałatkę"

"Szwedzi mecz oddadzą walkowerem, a Zlatan Ibrahimović osobiście przygotuje pani Krystynie sałatkę", "przed meczem trzeba zlustrować reprezentację Szwecji i sprawdzić, którzy przodkowie piłkarzy brali udział w Potopie i oblegali Częstochowę" - takie komentarze pojawiły się po wpisie Krystyny Pawłowicz, która zaapelowała do Szwedów o oddanie zrabowanego w czasie Potopu "ogromu dziedzictwa narodowego".
Zobacz wideo Pawłowicz do Śmiszka: Zdaje się, że pan dzięki mnie nie obronił doktoratu

W niedzielę Krystyna Pawłowicz zamieściła na Twitterze wpis skierowany do Szwedów. "Przed meczem ZWRÓĆCIE Polsce ZRABOWANY i wywożony flotyllami w czasie Potopu ogrom naszego narodowego dziedzictwa, pamiątki i skarby, które przetrzymujecie" (pisownia oryginalna) - napisała sędzia Trybunału Konstytucyjnego i była posłanka PiS.

Mecz Polska - Szwecja. Krystyna Pawłowicz z apelem

Na uwagę jednego z komentujących, że nie należy mieszać piłki nożnej z polityką Pawłowicz stwierdziła: "Jest dobra okazja by Szwedom przypomnieć,bo rabowali Polskę jak dzika barbaria, jak Rosjanie i Niemcy,a teraz w swych muzeach chwalą się w polską kulturą i jej skarbami.Nic nie lepsi od pozostałych złodziei pamiątek narodowych a udają dziś niewiniątka. Ale Polacy pamiętają..." (również pisownia oryginalna) - podkreśliła.

Później Krystyna Pawłowicz stwierdziła, że jej wpis był "żartobliwy". "Niedbającym o polskie interesy,dziedzictwo narodowe,szydzącym nawet z żartobliwego przedmeczowego wpisu o zwrocie przez Szwecję zagrabionych dóbr RP, nienawidzącym Polski, tym razem zdjęcie symboliczne, ale i jednoznaczne..." - wyjaśniła.

"Zlatan Ibrahimović osobiście przygotuje pani Krystynie sałatkę"

Wpis ten wywołał burzę w Szwecji. Tamtejsze media piszą nawet o "polskim ataku". Ale i w Polsce pojawiło się mnóstwo komentarzy. "Wzruszeni apelem pani Pawłowicz Szwedzi nie tylko postanowią oddać z nawiązką wszystko, co przejęli w czasach Potopu. Mecz oddadzą walkowerem, a Zlatan Ibrahimović osobiście przygotuje pani Krystynie sałatkę" - napisał były premier Marek Belka (Zlatan nie gra na mistrzostwach, z powodu kontuzji kolana, której doznał w maju). 

"W myśli PiS, prezentowanej przez głupie wpisy pani Pawłowicz, Polska jest ofiarą losu. Ci ludzie nie mają żadnego pomysłu na naszą przyszłość. Jedyne, co potrafią, to interpretować przeszłość w najgorszy możliwy sposób. Czas, byśmy pomyśleli o sobie inaczej niż w kategorii ofiar" - stwierdził z kolei prawnik Marcin Matczak.

"Całe szczęście, że Hiszpanie nie mają Pawłowicz. Zażądaliby od nas odszkodowania za Samosierrę" - napisał Jerzy Sawka.

"Przed meczem trzeba zlustrować reprezentację Szwecji i sprawdzić, którzy przodkowie piłkarzy i działaczy brali udział w Potopie i oblegali Częstochowę..." - stwierdził Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej".

Mecz Polaków ze Szwedami zaplanowano na środę 23 czerwca o godzinie 18:00 w Sankt-Petersburgu. Więcej o Euro 2020 można przeczytać na Sport.pl.

Więcej o: