Kolejne doniesienia nt. odejścia Kaczyńskiego z rządu. W tle przyspieszone wybory i operacja nogi

Pojawiają się kolejne nieoficjalne informacje na temat rzekomego odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu. Według źródeł "Super Expressu" prezes PiS przed ewentualnymi przyspieszonymi wyborami chce skupić się na partii.

- Prezes ma dość sytuacji, w której przy kluczowych głosowaniach w Sejmie nie jest pewny do samego końca większości. Może jedynym wyjściem będą wcześniejsze wybory i ułożenie na nowo Sejmu dlatego Jarosław ma odejść z rządu do końca roku i szykować partię na wybory - mówi rozmówca "Super Expressu" przedstawiany jako "ważny polityk PiS".

Zobacz wideo Kaczyński mówił o ryzyku współpracy z Kukizem. Fogiel tłumaczy

Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu? Są nowe doniesienia

W sprawie możliwego odejścia z rządu wicepremiera ds. bezpieczeństwa Jarosława Kaczyńskiego pojawia się też wątek zdrowotny. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ma według gazety przejść operację wszczepienia endoprotezy w drugiej nodze. - A funkcja w rządzie przekreśla operację całkowicie. Jarosław musi trochę odpocząć, ale i tak będzie miał co robić po zabiegu, bo szykuje nam się chyba ostra kampania wyborcza, której kulminacją mogą być wiosenne wybory - dodaje inny rozmówca dziennika. 

Grodzki o Grodzki o "aferze mailowej": Prezydent powinien zwołać posiedzenie RBN

Według "Super Expressu" przyspieszone wybory mogłyby się odbyć wiosną 2022 roku. 

Kilka dni temu o odejściu Kaczyńskiego z rządu pisał "Wprost". - Już w grudniu mówił, że jego praca w rządzie jest tymczasowa. Ale nie odejdzie z rządu w najbliższym czasie. Stanowisko zamierza opuścić na półtora roku przed wyborami, by móc całkowicie poświęcić się partii - twierdził rozmówca tygodnika.

Poseł Koalicji Obywatelskiej Jarosław WałęsaPowrót Tuska do polskiej polityki? Wałęsa: Czekamy na jasną deklarację

Więcej o: