Warszawa. Rafał Trzaskowski z prezydentami innych miast zwierają szyki. Ruch Wspólna Polska wybiera zarząd

- Rzeszów pokazał, że możemy wygrywać, kiedy płynie wsparcie z samorządów - powiedział w czwartek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej samorządowców ze stowarzyszenia Ruch Wspólna Polska. Trzaskowski zapowiedział, że wkrótce powstanie zarząd stowarzyszenia. A media już podają nazwiska prezydentów miast, którzy wejdą w jego skład

Konferencja prasowa Rafała Trzaskowskiego oraz prezydentów: Poznania, Rzeszowa, Białegostoku i Opola zaczęła się w czwartek (17 czerwca), o g. 13.30.

Zobacz wideo Współpraca Trzaskowskiego i Hołowni nieunikniona? Maksymowicz: Alians wchodzi w grę

Stowarzyszenie Ruch Wspólna Polska. Interia: w zarządzie m.in. Trzaskowski, Truskolaski i Jaśkowiak

- Bez silnej reprezentacji nie wygramy tych wyborów - powiedział prezydent Rafał Trzaskowski. Dodał, że bez konsolidacji samorządów i pokazania jedności, nie ma możliwości, by wygrać kolejne wybory parlamentarne.

- Nie ma jeszcze rozpisanych ról - oznajmił Trzaskowski na pytanie o to, kto znajdzie się w zarządzie nowego stowarzyszenia.

Jak podał przed konferencją portal interia.pl, z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez serwis wynika, że przewodniczącym Ruchu Wspólna Polska będzie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Według doniesień Interii sekretarzem ma zostać prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, a skarbnikiem prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. W zarządzie będzie też prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz, prawdopodobnie, prezydent-elekt z Rzeszowa - Konrad Fijołek.

Według oficjalnych informacji zarząd stowarzyszenia Ruch Wspólna Polska ma się ukonstytuować 28 czerwca. Wtedy też odbędą się uroczystości rocznicowe wydarzeń poznańskiego Czerwca '56, na które podczas konferencji zapraszał Polaków prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Stowarzyszenie Ruch Wspólna Polska. Ogłoszono rejestrację nowej organizacji 

Jak zapowiedziano podczas konferencji, stowarzyszenie ma stać się formalną organizacją środowiska samorządowego. To rozwiązanie, którego w Polsce jeszcze nie było. Jednocześnie Rafał Trzaskowski zaznaczył, że nie występuje z szeregów Koalicji Obywatelskiej, a jedynie wierzy, że zjednoczenie polityków z różnych ugrupowań oraz wielu samorządów jest kluczem do sukcesu w kolejnych wyborach parlamentarnych.

Więcej o: