Współpraca Trzaskowskiego i Hołowni nieunikniona? Maksymowicz: Alians wchodzi w grę

Poseł Polski 2050 Wojciech Maksymowicz nie wykluczył w Porannej rozmowie Gazeta.pl, że może dojść do współpracy Szymona Hołowni i Rafała Trzaskowskiego. Zdaniem Maksymowicza, Polska 2050 nie podzieli losu Nowoczesnej i nie zostanie "skonsumowana" przez Platformę Obywatelską.

- W którymś momencie na pewno wchodzi w grę jakiś alians - tak o ewentualnej politycznej współpracy lidera Polski 2050 Szymona Hołowni i prezydenta Warszawy, lidera Ruchu Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego mówił w Porannej rozmowie Gazeta.pl poseł Wojciech Maksymowicz.

Jak dodał, najprawdopodobniej to nie jest jeszcze "ten etap".

- Najważniejsze jest to, żeby nie była to próba dominacji. Platforma Obywatelska niesie takie poczucie pewnej porażki, niespełnionych oczekiwań, maleje im popularność i strasznie chcą ciągle wchodzić w za duże buty. Dlatego też próbują narzucać pewne sytuacje. Na to oczywiście Polska 2050 nie może sobie pozwolić. To są zupełnie inne sposoby podejścia, jest to ruch społeczny bardzo silny - skomentował Wojciech Maksymowicz.

Maksymowicz o PO i Polsce 2050

Zapytany o to, czy Polska 2050 może zostać "skonsumowana" przez PO, tak jak wcześniej Nowoczesna, stwierdził, że patrząc na sondaże "mogłoby być odwrotnie".

- Jest zupełnie inna sytuacja niż w przypadku Nowoczesnej. Platforma była wielokrotnie silniejsza popularnością, a teraz jest odwrotnie. Nie sądzę, żeby Polska 2050, żeby Szymon Hołownia zapraszał Trzaskowskiego na imprezy Polski 2050 jako wspierającego, mniejszościowego udziałowca pewnego przedsięwzięcia politycznego - zaznaczył prof. Wojciech Maksymowicz.

Prof. Wojciech Maksymowicz jest neurochirurgiem. W latach 2019-2020 pełnił funkcję wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie PiS. W 2019 r. uzyskał poselski mandat, startując z list PiS z rekomendacji Porozumienia. W maju opuścił klub PiS i samo Porozumienie, a następnie dołączył do koła poselskiego Polska 2050.

W latach 1997-1999 Wojciech Maksymowicz był też ministrem zdrowia i opieki społecznej w rządzie Jerzego Buzka.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie