Politycy PiS prosto z Sejmu ruszyli na wyjazdowe posiedzenie. "Wiem, że jadę, nawet nie wiem gdzie"

We wtorek po obradach Sejmu klub Prawa i Sprawiedliwości wybrał się na wspólne wyjazdowe posiedzenie po raz pierwszy od niemal roku. Na pytanie o to, na jakie tematy prowadzone będą rozmowy, politycy bardzo oszczędnie dzielili się informacjami lub wprost odpowiadali, że nie mają takiej wiedzy.

Wtorkowe obrady Sejmu zakończyły się po godzinie 18. Podczas posiedzenia podjęta została m.in. decyzja o wyborze nowego Rzecznika Praw Obywatelskich231 posłów zagłosowało za kandydaturą Lidii Staroń, którą zaproponowało PiS. Po zakończonych obradach posłowie Prawa i Sprawiedliwości po raz pierwszy od sierpnia 2020 roku udali się na wspólne posiedzenie wyjazdowe.

Według informacji PAP spotkanie będzie podsumowaniem dotychczasowej kadencji oraz przedstawione zostaną plany na przyszłe miesiące. - Po tak długim czasie potrzebne jest podniesienie morali i mobilizacji w klubie - mówił agencji jeden z polityków PiS, cytowany przez tvn24.pl. 

Zobacz wideo Fogiel o Polskim Ładzie: Mam nadzieję, że podpis Gowina jest obowiązujący

Jakie tematy zostaną poruszone na posiedzeniu? Członkowie PiS będą rozmawiać "o życiu"

Dziennikarze tvn24.pl zapytali posłów o to, czego będą dotyczyły wieczorne rozmowy. - Prezes [Jarosław Kaczyński] je zwołuje i dzisiaj przedstawi nam porządek. Nie wiemy dokładnie, ale pewnie coś związanego ze zjazdem - odpowiedział dziennikarzom europoseł Krzysztof Jurgiel

Krzysztof Sobolewski z kolei na pytanie dziennikarzy o temat wieczornych rozmów wydawał się nieco zmieszany i zagadkowo odparł, że na posiedzeniu prowadzone będą rozmowy "o życiu". - O przyszłości, o Polskim Ładzie - dodał. 

To samo pytanie usłyszał także Jan Mosiński. Poseł odpowiedział, że nie wie, jakie tematy zostaną przedyskutowane wieczorem. - Nie wiem, serio nie wiem. Wiem, że jadę, nawet nie wiem gdzie, wsiadam w wygodny autokar - powiedział. 

Tajne posiedzenie Sejmu ws. cyberataków. Wyłączone wi-fi, kontrole posłów Tajne posiedzenie Sejmu ws. cyberataków. Wyłączone wi-fi, kontrole posłów

- Pierwszy raz od ponad roku jesteśmy razem. To też jest bardzo potrzebne, ta integracja wewnątrz klubu również - dodał. Henryk Kowalczyk z kolei zdecydował się na bardziej tajemniczą odpowiedź. Uznał, że są to kwestie "nie do informacji medialnej". - Zostawmy to dla wewnętrznych spraw Prawa i Sprawiedliwości - skwitował polityk. 

Założenia Polskiego Ładu 

Polski Ład to program społeczno-gospodarczy dla Polski na czas po epidemii koronawirusa. Podczas prezentacji programu w połowie maja przedstawiono wszystkie jego założenia, które składają się na następujące obszary:

  • plan na zdrowie,
  • uczciwa praca - godna płaca,
  • dekady rozwoju,
  • rodzina i dom w centrum życia,
  • Polska - nasza ziemia,
  • przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek,
  • dobry klimat dla firm,
  • czysta energia - czyste powietrze,
  • CyberPoland 2025,
  • złota jesień życia.

Jarosław Kaczyński Nowy Ład. Podniesienie kwoty wolnej od podatku i "spłata" kredytu [LISTA]

Więcej o: