Sasin, Kurtyka, Rau i Szymański zajmą się rozwiązywaniem sporu o Turów. Oddelegował ich rząd

Rząd oddelegował do rozwiązania z Czechami sporu o kopalnię w Tyurowie ministrów: szefa resortu aktywów państwowych Jacka Sasina, ministra klimatu Michała Kurtykę, ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Rau oraz ministra ds. UE Konrada Szymańskiego.

Centrum Informacyjne Rządu przekazało, że Rada Ministrów przyjęła we wtorek przedłożoną przez ministra klimatu i środowiska uchwałę dotyczącą współpracy w sprawie zakończenia sporu z Republiką Czeską wokół Kopalni Węgla Brunatnego Turów. 

Zobacz wideo Trybunał Stanu dla Morawieckiego? Arłukowicz: Przyjdzie czas, że sprawiedliwość wróci na właściwe tory

Sasin, Rau, Kurtyka i Szymański. To oni zajmą się rozwiązywaniem sporu o Turów

Rząd zobowiązał ministrów: aktywów państwowych Jacka Sasina, klimatu Michała Kurtykę, spraw zagranicznych Zbigniewa Rau oraz ds. UE Konrada Szymańskiego do "podjęcia wzmożonej współpracy i wszelkich możliwych działań w celu zakończenia sporu z Republiką Czeską zgodnie z interesem politycznym Polski". To oni będą negocjować ze stroną czeską.

Czechy we wtorek wysłały wniosek do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskie, domagając się kary pieniężnej dla Polski w wysokości 5 mln euro dziennie za niewykonanie obowiązku natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla w kopalni Turów. Czeski minister środowiska Richard Brabec zapowiadał już w zeszłym tygodniu, że złoży do TSUE wniosek o nałożenie na Polskę wysokich kar za dalsze użytkowanie kopalni w Turowie.

Więcej o: