Poranna rozmowa Gazeta.pl. Gościem wicerzecznik PiS Radosław Fogiel [NA ŻYWO]

Gościem wtorkowej Porannej rozmowy Gazeta.pl będzie poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz wicerzecznik ugrupowania Radosław Fogiel. Program prowadzi Łukasz Rogojsz. Start o godz. 8.30.

Sejm w czasie jednodniowego posiedzenia wybierze Rzecznika Praw Obywatelskich. Zgłoszono dwie kandydatury - rekomendowaną przez Prawo i Sprawiedliwość senator niezależną Lidię Staroń oraz popieranego przez kluby i koła opozycyjne prawnika, doktora habilitowanego Marcina Wiącka.

W porządku obrad jest też informacja rządu na temat wskazania przyczyn, skutków i konsekwencji nakazania w formie środka tymczasowego przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej natychmiastowego wstrzymania wydobycia węgla w kopalni Turów.

Po zakończeniu posiedzenia Sejmu odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Będzie ono dotyczyć m.in. Polskiego Ładu, czyli nowego programu społecznego-gospodarczego Zjednoczonej Prawicy.

Radosław Fogiel od 2019 r. jest posłem Prawa i Sprawiedliwości, w tym samym roku został zastępcą rzecznika prasowego ugrupowania. Wcześniej był m.in. radnym Radomia i radnym sejmiku mazowieckiego. Pełnił również funkcję asystenta i dyrektora biura poselskiego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie