Politycy PiS odwiedzą z Polskim Ładem wszystkie powiaty. Cykl spotkań zainauguruje Kaczyński

W niedzielę 20 czerwca prezes PiS Jarosław Kaczyński zainauguruje cykl spotkań promujących Polski Ład w całym kraju - ustaliła Polska Agencja Prasowa. Z nowym programem społeczno-gospodarczym czołowi politycy partii rządzącej mają odwiedzić wkrótce wszystkie powiaty.

Jeden ze współpracowników prezesa Prawa i Sprawiedliwości powiedział PAP, że w ciągu najbliższych tygodni "grupa ok. 40 najbardziej rozpoznawalnych polityków PiS ma odwiedzić wszystkie powiaty", gdzie będą odbywać się "spotkania promocyjne". Inauguracyjna konferencja z udziałem Jarosława Kaczyńskiego prawdopodobnie będzie miała miejsce na Podlasiu, choć szczegóły są jeszcze ustalane. 

Zobacz wideo Czy "Polski Ład" zakończy kryzys w Zjednoczonej Prawicy?

PiS ma proponować Polski Ład w każdym powiecie. Cykl spotkań zainauguruje Kaczyński

Założenia Polskiego Ładu, programu społeczno-gospodarczego na okres po pandemii koronawirusa, zaprezentowano 15 maja. W konferencji uczestniczyli: prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier i lider Porozumienia Jarosław Gowin oraz minister sprawiedliwości i szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro

Wśród głównych założeń Polskiego Ładu znalazły się m.in.:

  • Siedem procent PKB na ochronę zdrowia,
  • inwestycje, które pozwolą wygenerować 500 tys. miejsc pracy,
  • podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych,
  • emerytura bez podatku do 2,5 tysiąca złotych
  • podwyższenie drugiej stawki podatkowej - z 85 tys. do 120 tys. złotych,
  • 12 tysięcy złotych dla każdej rodziny, na drugie, trzecie i kolejne dzieci,
  • umożliwienie budowa bez pozwolenia domów do 70 metrów kwadratowych z płaskim dachem.

Jarosław KaczyńskiNowy Ład. Podniesienie kwoty wolnej od podatku i "spłata" kredytu [LISTA]

W ramach programu rząd chce znieść też możliwość odliczania składki zdrowotnej od podatku. Dla osób samozatrudnionych Polski Ład zakłada też zmianę sposobu naliczania składki zdrowotnej z ryczałtowej na proporcjonalną do dochodu.

Na początku czerwca premier Mateusz Morawiecki przedstawił zarys 10 projektów, które wchodzą w skład Polskiego Ładu, a które mają być wprowadzone przez rząd "w pierwszej kolejności". Szef rządu wyraził nadzieję, że zaproponowane reformy uda się wprowadzić w ciągu kolejnych 100 dni. - To nie są jaskółki poprawy, tylko cała chmara jaskółek - przekonywał polityk. 

Pierwszym punktem na liście jest 30 tysięcy złotych kwoty wolnej od podatku. W dalszej kolejności rząd zajmie się emeryturami bez podatku, zniesieniem limitów do specjalistów, kwestią siedmiu proc. PKB na zdrowie oraz mieszkaniem bez wkładu własnego.

Mateusz MorawieckiPolski Nowy Ład - Mateusz Morawiecki podał plan. "10 projektów na 100 dni"

Więcej o: