Nie tylko Rzeszów wybierał włodarza. Eugeniusz Kłopotek wójtem Warlubia

W niedzielę mieszkańcy gminy Warlubie wybrali byłego posła PSL Eugeniusza Kłopotka na wójta. Pokonał on kandydatkę PiS. Jak głosowali mieszkańcy innych gmin?

W poniedziałek opublikowane zostały oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Włodarzem miasta już w pierwszej turze został Konrad Fijołek, kandydat opozycji, którego poparło 56,52 proc. Ewa Leniart zdobyła z kolei 23,62 głosów. Kandydat Solidarnej Polski Marcin Warchoł uzyskał 10,72 proc. głosów, a na Grzegorza Brauna z Konfederacji zagłosowało 9,15 proc. osób. Frekwencja wyniosła 54 proc.

Zobacz wideo Senator Brejza: Wszyscy widzimy jak Donald Tusk elektryzuje scenę polityczną

Wybory samorządowe w Polsce

W niedzielę wybory samorządowe odbywały się nie tylko w Rzeszowie. Swojego wójta wybierali mieszkańcy gminy Warlubie. Wygrał tam były poseł PSL Eugeniusz Kłopotek, na którego zagłosowało 54 proc. uprawnionych. Tym samym pokonał kandydatkę PiS Annę Ośko. "Zasłużone zwycięstwo już w pierwszej turze. Gratulacje, Kolego" - napisał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kandydat PSL zwyciężył również w wyborach na burmistrza Drobina. Krzysztof Wielec wygrał z Grzegorzem Szykulskim z PiS.

Jak podaje wrocławska "Gazeta Wyborcza", w wyborach w Boguszowie-Gorcach wygrała Sylwia Dąbrowska, dotychczasowa przewodnicząca Rady Miejskiej. W niedzielę pokonała m.in. Krzysztofa Kumorka z PiS. Z kolei nowym burmistrzem gminy Kąty Wrocławskie będzie Julian Żygadło, którego rywalem o urząd był szef rady powiatu wrocławskiego z PiS - Maciej Klimowicz.

Lidia Staroń podczas posiedzenia SenatuJakimowicz do Lidii Staroń w TVP Info: Ja panią odczaruję

Radio Gdańsk podaje, że według nieoficjalnych informacji w Wejherowie zwyciężył Przemysław Kiedrowski, który otrzymał ponad 61 proc. głosów. Pokonał m.in. Marka Klasa, członek Prawa i Sprawiedliwości Okręgu Wejherowo.

Lokalne portale - gp24.pl oraz "Dziennik Bałtycki" - informują, że w Ustce w pierwszej turze wygrał Jacek Maniszewski, przewodniczący rady miasta, zdobył 34,77 proc. głosów. Drugi wynik uzyskała Adriana Cerkowska-Markiewicz z Platformy Obywatelskiej - 21,77 proc. To właśnie z kandydatką PO Maniszewski zmierzy się w drugiej turze.

W niedzielę wybory odbyły się również w Świdnicy. Mieszkańcy zdecydowali, że wójtem zostanie Izabela Mazurkiewicz z KWW Nasza Gmina Świdnica, która wcześniej była sekretarzem i zastępczynią wójta.

Więcej o: