Wybory w Rzeszowie. Konrad Fijołek wygrywa

Według nieoficjalnych wyników wyborów na prezydenta Rzeszowa, Konrad Fijołek uzyskał 56,50 procent głosów. Na drugim miejscu znalazła się Ewa Leniart, na którą głosowało 23,63 procent wyborców, na trzecim Marcin Warchoł, który zebrał 10,72 procent głosów. Grzegorz Braun otrzymał 9,15 procent głosów. Dane pochodzą z wszystkich komisji na terenie miasta.

Informacje takie przekazał po godzinie 1:00 w nocy serwis rzeszow-news.pl. Wcześniej dane z 95 na 100 komisji w relacji na żywo podawał oddział "Gazety Wyborczej" opierając się na wynikach z 95 na 100 komisji wyborczych.

Tymczasem według sondaży exit poll z godziny 21:00, Konrad Fijołek, popierany przez większość partii opozycyjnych uzyskał 55,8 procent głosów w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Na drugim miejscu znalazła się Ewa Leniart, popierana przez Prawo i Sprawiedliwość, na którą głosowało 25,1 procent wyborców, na trzecim - kandydat Konfederacji Grzegorz Braun, który zebrał 9,8 procent głosów. Marcin Warchoł, wspierany przez Solidarną Polskę i Porozumienie, otrzymał 9,3 procent głosów. 

Sondaż exit poll, badanie realizowane podczas głosowania wśród osób, które wychodzą z lokali wyborczych, w Rzeszowie wykonał Instytut Badań Samorządowych. Wyniki ogłoszono po zamknięciu lokali wyborczych o 21.00. 

Prezydenta Rzeszowa wybierało w niedzielę 13 czerwca w wyborach przedterminowych ponad 147 tysięcy uprawnionych mieszkańców miasta. Dotychczasowy włodarz Tadeusz Ferenc złożył w lutym rezygnację po 18 latach sprawowania urzędu

13 czerwca 2021 roku zorganizowano przedterminowe wybory w sumie w ponad 100 miastach i gminach w Polsce. Jednak najwięcej emocji budzą wybory prezydenckie w Rzeszowie, czyli stolicy Podkarpacia - regiony, gdzie Prawo i Sprawiedliwość ma wysokie poparcie.  

Zobacz wideo Zwycięstwo Konrada Fijołka jest szansą dla całej opozycji?

Wybory prezydenckie w Rzeszowie. Kim jest Konrad Fijołek?

Konrad Fijołek urodził się w Rzeszowie w 1976 roku, tam też uczęszczał do IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, a następnie ukończył studia na wydziale Socjologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Od 2001 roku zasiada w Radzie Miasta. W latach 2006-2010 Fijołek był najmłodszym przewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa w historii, a od 2014 roku pełni funkcję jej wiceprzewodniczącego. Fijołek jest kandydatem bezpartyjnym popieranym przez KO, PSL, Lewicę oraz Polska 2050 Szymona Hołowni. 15 marca bieżącego roku ogłosił start w wyborach na prezydenta Rzeszowa.

Prywatnie jest mężem Magdaleny i ojcem Ksawerego oraz bratem Eweliny Fijołek - gimnastyczki odznaczonej w 2004 roku przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi "za zasługi w działalności na rzecz rozwoju sportu".

TVP Info o wyborach w RzeszowieRzeszów. TVP Info czekało ponad pół godziny z podaniem wstępnych wyników

Więcej o: