Wybory w Rzeszowie. Jarosław Gowin ostrzega PiS i pisze o "ataku na klasę średnią". Jest i komentarz partii

"Atak na klasę średnią, podwyższanie podatków, centralizm zamiast samorządności i brak szacunku dla koalicjantów to utorowanie drogi do przejęcia władzy przez opozycję" - napisał Jarosław Gowin tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów na prezydenta Rzeszowa.

W niedzielę wieczorem poznaliśmy sondażowe wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwycięzcą okazał się Konrad Fijołek popierany przez główne ugrupowania opozycyjne. Na kolejnych pozycjach znaleźli się Ewa Leniart popierana przez PiS i Grzegorz Braun z poparciem Konfederacji. Najniższy wynik osiągnął Marcin Warchoł popierany przez Solidarną Polskę i Porozumienie. 

Zobacz wideo Wracają plotki o wcześniejszych wyborach. Komentuje je Adam Bielan

Jarosław Gowin o "ataku na klasę średnią"

Niedługo po ogłoszeniu wyników exit poll, wicepremier Jarosław Gowin zamieścił krótki komentarz. "Atak na klasę średnią, podwyższanie podatków, centralizm zamiast samorządności i brak szacunku dla koalicjantów to utorowanie drogi do przejęcia władzy przez opozycję" - napisał.

Wynik wyborów w Rzeszowie skomentowała też Anita Czerwińska, rzecznika PiS. - Szanujemy wybór mieszkańców Rzeszowa, wyniki potwierdzają, że demokracja w Polsce ma się dobrze; nasza kandydatka Ewa Leniart walczyła do końca, zawsze fair play - powiedziała PAP.

Wybory w Rzeszowie. Sondaż exit poll

Według sondaży exit poll, Konrad Fijołek, popierany przez większość partii opozycyjnych uzyskał 55,8 procent głosów w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Na drugim miejscu znalazła się Ewa Leniart, popierana przez Prawo i Sprawiedliwość, na którą głosowało 25,1 procent wyborców, na trzecim - kandydat Konfederacji Grzegorz Braun, który zebrał 9,8 procent głosów. Marcin Warchoł, popierany przez Solidarną Polskę i Porozumienie, otrzymał 9,3 procent głosów.

Marcin WarchołRzeszów. Marcin Warchoł komentuje dane exit poll. "Oceniam jako sukces"

Sondaż exit poll, badanie realizowane podczas głosowania wśród osób, które wychodzą z lokali wyborczych, w Rzeszowie wykonał Instytut Badań Samorządowych. Wyniki ogłoszono po zamknięciu lokali wyborczych o 21.00.

Oficjalne rezultaty wyborów poznamy najprawdopodobniej w poniedziałek rano.

Więcej o: