Rzeszów. Fijołek sondażowym zwycięzcą. "Mówiłem, że ziomkowie w Resovii nie zawiodą" [KOMENTARZE]

Głosowanie w wyborach prezydenckich w Rzeszowie zakończyło się. Według badań sondażowych exit poll pierwszą turę wygrał Konrad Fijołek z wynikiem 55,8 proc. Na drugim miejscu znalazła się Ewa Leniart - 25,1 proc. Jeśli taki wynik się utrzyma - Fijołek zwycięży już w pierwszej turze. W internecie pojawiły się pierwsze komentarze odnośnie rzeszowskiego głosowania.

W niedzielę 13 czerwca o godzinie 21.00 zakończyło się głosowanie w przedterminowych wyborach prezydenckich w Rzeszowie. Według sondaży exit poll wygrał Konrad Fijołek. Ponad 147 tysięcy uprawnionych mieszkańców Rzeszowa wybierało prezydenta miasta w przedterminowych wyborach. O urząd prezydenta Rzeszowa ubiegała się czwórka kandydatów: Grzegorz Braun (popierany przez Konfederację), Konrad Fijołek (popierany przez większość partii opozycyjnych), Ewa Leniart (popierana przez Prawo i Sprawiedliwość) i Marcin Warchoł (popierany przez Solidarną Polskę i Porozumienie).

Zobacz wideo Trela o wyborach w Rzeszowie: Nie przypuszczali, że opozycja będzie w stanie wystawić jednego kandydata

Wybory w Rzeszowie. Politycy komentują wyniki przedterminowych wyborów

Młoda Lewica poinformowała, że "Z dumą możemy ogłosić, że zwycięzcą już w pierwszej turze (na podstawie exit poll) jest Konrad Fijołek, popierany przez całą opozycję. Gratulacje! Rzeszów w rękach opozycji!"

Sondażowego zwycięstwa Konradowi Fijołkowi pogratulował także dziennikarz Tomasz Lis. Na Twitterze napisał "Brawo Rzeszów. Brawo Konrad Fijołek. Brawo zjednoczona opozycja". W kolejnym tweecie dodał: "Wielki sukces, ale pamiętajmy, że Rzeszów zawsze głosował bardziej liberalnie niż Podkarpacie. PiS przegrał jak w każdym większym polskim mieście. Ale tak czy owak- tylko zjednoczona opozycja".

Wynik skomentował również Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Za pośrednictwem mediów społecznościowych pogratulował zwycięstwa Konradowi Fijołkowi, dodając, że: "Współpraca jest kluczem do zwycięstwa. A ono tym razem swój początek bierze w stolicy Podkarpacia. Konrad, udowodniłeś, że #RzeszowJestNajwazniejszy".

Paweł Kowal, polityk Koalicji Obywatelskiej napisał na Twitterze:

Konradzie, gratuluję! Rzeszowie! Gratuluję. Polsko, będzie dobrze! Mówiłem w piątek w Gazeta.pl, że ziomkowie w Resovii nie zawiodą i wiedzą co robić!

Tadeusz Truskolaski, polski ekonomista i polityk, a od 2006 r. prezydent Białegostoku, skomentował sondażową wygraną opozycyjnego kandydata jednym zdaniem: "Dziś Rzeszów, jutro cały kraj".

Roman Giertych również postanowił skomentować wygraną Konrada Fijołka:

Może wyborcy PiS pojechali głosować z Rzeszowa do Szczecina?

Zwycięstwo w sondażu exit poll skomentował także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski: "Brawo Konrad Fijołek! Kapitalny wynik po świetnej kampanii najlepszego kandydata w stawce. Dobry wybór dla Rzeszowa i ważny sygnał dla całej Polski!"

Dodał również, że "Wynik Konrada Fijołka pokazuje, że kiedy opozycja jest razem - wspierana przez cały samorząd - tylko wtedy ma szansę na wygraną".

Nie tylko Fijołek. Pojawiają się też komentarze odnośnie wysokiego wyniku Grzegorza Brauna i przegranej Marcina Warchoła

Renata Grochal, dziennikarka i publicystka zwróciła uwagę na wysoki wynik Grzegorza Brauna, który według sondażowego badania uzyskał lepszy wynik niż kandydat Solidarnej Polski. "Jeśli potwierdzi się, że G.Braun wyprzedził M.Warchoła w Rzeszowie, to będzie zły prognostyk dla Z.Ziobry, który miał mocarstwowe plany samodzielnego startu do Sejmu" - napisała Grochal.

Sławomir Nitras napisał na Twitterze: "Warchoł ostatni. Mam satysfakcję. Zło w czystej postaci odrzucone przez ludzi. Brawo Rzeszów."

Więcej o: