Wybory w Rzeszowie. TVP Info czekało ponad pół godziny z podaniem wstępnych wyników

Niemal równo o godzinie 21 główne stacje informacyjne poinformowały o wynikach sondażu exit poll, według których Konrad Fijołek wygrał wybory na prezydenta Rzeszowa. Wyjątkiem było TVP Info.

O godzinie 21 w TVP Info trwał jeszcze prowadzony przez Adriana Klarenbacha program "Minęła 20". Tuż po nim rozpoczęło się "W pełnym świetle", gdzie wystąpił Paweł Kukiz. Rozmowa z politykiem zakończyła się o godz. 21.24. Nadal nie padło ani słowo o - jeszcze sondażowych - wynikach wyborów na prezydenta Rzeszowa. 

Zobacz wideo Zwycięstwo Konrada Fijołka jest szansą dla całej opozycji?

Nie poinformowano o nich również na początku serwisu o 21.30. Dopiero o 21.38 podano informację o prawdopodobnym zwycięstwie Konrada Fijołka. - Oczywiście to dane sondażowe oparte na badaniach prowadzonych przez 100 ankieterów w sześciu punktach Rzeszowa. Na oficjalne wyniki poczekamy jeszcze dobre kilka godzin - powiedziała reporterka z Rzeszowa. Relacja ze stolicy Podkarpacia trwałą ponad minutę. 

Fakt, że TVP Info nie poinformowało od razu o wyniku exit poll, dostrzegli też politycy i dziennikarze. 

Wybory w Rzeszowie. Wyniki

Według sondażu exit poll Konrad Fijołek uzyskał 55,8 proc. poparcia. Drugie miejsce przypadło kandydatce PiS i wojewodzie podkarpackiej Ewie Leniart. Na nią zagłosowało 25,1 proc. Trzeci na podium znalazł się Grzegorz Braun z poparciem Konfederacji (9,8 proc.).

Ostatnie miejsce przypadło Marcinowi Warchołowi. Popierany przez Tadeusza Ferenca kandydat Solidarnej Polski uzyskał 9,3 proc. głosów.

Więcej o: