Wybory w Rzeszowie. Ewa Leniart po ogłoszeniu sondażowych wyników: Do zobaczenia rano

Zakończyło się głosowanie na nowego prezydenta Rzeszowa. Według sondażowych wyników exit poll zwyciężył Konrad Fijołek. Drugiej miejsce zajęła Ewa Leniart z wynikiem 25,1 proc. Co powiedziała kandydatka Prawa i Sprawiedliwości po ogłoszeniu sondażowych wyników?

W wyborach prezydenckich w Rzeszowie, według wyniku badań exit poll zwyciężył Konrad Fijołek, zdobywając wynik 55,8 proc. Jeśli wyniki potwierdzą się, popierany przez opozycję kandydat zwycięży w pierwszej turze.

Zobacz wideo Zwycięstwo Konrada Fijołka jest szansą dla całej opozycji?

Ewa Leniart po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów: Do zobaczenia rano, wtedy będą ostateczne wyniki i mój ostateczny komentarz

Ewa Leniart, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydentki Rzeszowa według badania exit poll zajęła drugie miejsce z wynikiem 25,1 proc. - Spieszę, by pogratulować rywalowi. Chcę podziękować mojemu zespołowi współpracowników i moim wyborcom - powiedziała Ewa Leniart.

- Mam nadzieję, że zwycięzca wyborów będzie zobligowany do podejmowania i rozwiązywania problemów, które były zgłaszane do mnie i moich konkurentów - dodała kandydatka PiS.

Jednocześnie Ewa Leniart zapowiedziała, że czeka na oficjalne ogłoszenie wyników. - Do zobaczenia rano, wtedy będą ostateczne wyniki i mój ostateczny komentarz - powiedziała na zakończenie zdobywczyni sondażowego drugiego miejsca.

Kim jest Ewa Leniart?

Ewa Leniart urodziła się 27 sierpnia 1976 r. w Dylągówce (woj. podkarpackie). W 2000 roku ukończyła studia na Wydziale Prawa Filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Rzeszowie, a w 2014 roku na Uniwersytecie Śląskim uzyskała stopień doktora. W roku 2000 Leniart rozpoczęła pracę w Instytucie Pamięci Narodowej, w rzeszowskim oddziale Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. W latach 2005-2007 pełniła funkcję koordynatorki, a później dyrektorki Gabinetu Wojewody w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. W latach 2007-2015 pełniła natomiast funkcję dyrektorki IPN Oddziału w Rzeszowie. 

W 2014 roku Leniart kandydowała do sejmiku podkarpackiego z listy PiS, jednak bez powodzenia. Mandat radnej uzyskała w listopadzie 2015 roku, a w kolejnym miesiącu została powołana na stanowisko wojewody podkarpackiego. W wyborach parlamentarnych w roku 2019 została posłanką na Sejm IX kadencji. W 2020 roku premier Mateusz Morawiecki ponownie powołał ją na stanowisko wojewody podkarpackiego, w wyniku czego jej mandat poselski wygasł. 

Więcej o: