Andrzej Duda o "wizjonerskiej aktywności" o. Tadeusza Rydzyka. "Wydaje się wprost nie do uwierzenia"

O. Tadeusz Rydzyk obchodzi 50-lecie swojego kapłaństwa. List z tej okazji do założyciela Radia Maryja wystosował prezydent Andrzej Duda. "Wydaje się wprost nie do uwierzenia, że tyle dokonań może być efektem wizjonerskiej aktywności jednego człowieka" - napisał.

"Trudno wyobrazić sobie polską rzeczywistość duchową i społeczną bez ogromnego wkładu wniesionego w ostatnich dziesięcioleciach przez Ojca Dyrektora. Już niedługo będziemy obchodzić jubileusz 30-lecia działalności Radia Maryja. Rozgłośnia, założona i kierowana przez Ojca Dyrektora, szybko stała się najważniejszą, o największym zasięgu, katolicką stacją radiową w naszym kraju" - czytamy w liście Andrzeja Dudy wystosowanego z okazji jubileuszu 50. rocznicy ślubów zakonnych ojca Tadeusza Rydzyka. Pełna treść została opublikowana na stronie prezydenta

Zobacz wideo Ojciec Tadeusz przepytuje prezydenta. I zwraca uwagę: "Jest jakaś kolumna szkodząca"

Andrzej Duda wychwala działania o. Rydzyka. "Wprost nie do uwierzenia"

"Szczególna rola tej rozgłośni polega na tym, że pozwoliła ona w pełni wybrzmieć głosowi milionów Polaków wiernych tradycyjnym wartościom, a jednocześnie połączyła w kręgu modlitwy i otoczyła troską osoby samotne, często marginalizowane, dając im poczucie podmiotowości i zakorzenienia w polskiej wspólnocie" - podkreślił prezydent. 

Duda napisał też, że "równie doniosłe znaczenie mają zainicjowane przez Ojca kolejne przedsięwzięcia medialne: gazeta 'Nasz Dziennik' oraz Telewizja Trwam, która prężnie rozwinęła się pod Ojca kierownictwem".

"Wydaje się wprost nie do uwierzenia, że tyle dokonań może być efektem wizjonerskiej aktywności jednego człowieka. Jestem pod wrażeniem zasług Ojca Dyrektora dla Kościoła i Polski. Bo chociaż wszystkie te dzieła stworzone zostały staraniem wielu osób i środowisk, to nie powstałyby one, gdyby nie inspirujące idee, wytężona praca organizacyjna i osobisty charyzmat Ojca Dyrektora, łączący ludzkie wysiłki" - czytamy. 

Więcej o: