Wybory w Rzeszowie. Sondaż exit poll: Konrad Fijołek wygrywa w pierwszej turze

Zakończyło się głosowanie na prezydenta Rzeszowa. Z sondażu exit poll Instytutu Badań Samorządowych wynika, że Konrad Fijołek uzyskał 55,8 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazła się Ewa Leniart z wynikiem 25,1 proc. Dalej uplasowali się Grzegorz Braun i Marcin Warchoł.

Według sondażu exit poll wybory na prezydenta Rzeszowa zwyciężył Konrad Fijołek. Na kandydata Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL i Polski 2050 zagłosowało według sondażu badania 55,8 procent mieszkańców, którzy wzięli udział w głosowaniu. Sondaż przygotował Instytut Badań Samorządowych. Margines błędu w badaniu wynosi 2 proc.

Zobacz wideo Zwycięstwo Konrada Fijołka jest szansą dla całej opozycji?

Wybory na prezydenta Rzeszowa. Jest sondaż exit poll

Drugie miejsce przypadło kandydatce PiS i wojewodzie podkarpackiej Ewie Leniart. Na nią zagłosowało 25,1 proc.

Trzeci na podium znalazł się Grzegorz Braun z poparciem Konfederacji (9,8 proc.).

Ostatnie miejsce przypadło Marcinowi Warchołowi. Popierany przez Tadeusza Ferenca kandydat Solidarnej Polski uzyskał 9,3 proc. głosów.

Kim jest Konrad Fijołek?

Sondaże od początku jako faworyta w tych wyborach wskazywały rzeszowskiego samorządowca. Konrad Fijołek urodził się w 1976 roku w Rzeszowie, gdzie zdobył także wykształcenie. Ukończył Wydział Socjologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej. W przeszłości był działaczem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a nawet stał na czele struktur partii w Rzeszowie. W 2001 roku objął mandat radnego, od tego czasu otrzymuje reelekcje. W latach 2006-2010 Fijołek był najmłodszym przewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa w historii. Od 2014 roku pełni funkcję jej wiceprzewodniczącego.

Jarosław Kaczyński z innymi członkami partii PiSSondaż: Kto mógłby zastąpić Kaczyńskiego? Wyborcy PiS nie mają wątpliwości

Więcej o: