Jacek Kurski odznaczony Złotą Odznaką Krzyża Stulecia Niepodległości. Mówił o "neobolszewickiej nawałnicy"

Prezes TVP Jacek Kurski i szef Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w TVP Jarosław Najmoła zostali uhonorowani Złotymi Odznakami Krzyża Stulecia Niepodległości. - Dzisiaj mamy inną odsłonę neobolszewickiej nawałnicy, która próbuje zakwestionować wartości. Nawałnica i feeria antywartości, reedukacji kulturowej, obyczajowej, z którą też trzeba walczyć - komentował po przyjęciu odznaczenia prezes Telewizji Polskiej.

Uroczystość odbyła się w parafii pw. św. Kazimierza Królewicza w Pruszkowie, gdzie odsłonięto tablicę upamiętniającą bohaterów wojny polsko-bolszewickiej. Podczas uroczystości Jacka Kurskiego i Jarosława Najmołę, szefa działającej w TVP Solidarności, odznaczono Złotymi Odznakami Krzyża Stulecia Niepodległości z okazji 40-lecia "S". 

Zobacz wideo Wizjoner, poliglota, "o takie Polskie walczył"! Portret Jacka Kurskiego

- Ono (odznaczenie - red.) jest ważne w kontekście tego, czego dotyczyła cała ceremonia, czyli uhonorowania trzech kapelanów wojska polskiego, którzy w odpowiedzi na apel Józefa Piłsudskiego pod dramatycznym oblężeniem idącym ze wschodu poszli w bój razem z armią polską przeciwko bolszewikom, jak ks. Ignacy Skorupka - komentował w TVP Info Jacek Kurski

Wybory (zdjęcie ilustracyjne)Rzeszów. Wybory prezydenckie 2021. Do której otwarte lokale wyborcze?

Jacek Kurski: Nawałnica i feeria antywartości, reedukacji kulturowej, obyczajowej

Prezes TVP ocenił, że "odznaczenie smakuje podwójnie, bo trzeba rozumieć jego sens". - Wtedy była nawała bolszewicka, która chciała zniewolić człowieka w całej Europie. Dzisiaj mamy inną odsłonę neobolszewickiej nawałnicy, która próbuje zakwestionować wartości. Nawałnica i feeria antywartości, reedukacji kulturowej, obyczajowej, z którą też trzeba walczyć, już pewnie nie zbrojnie, ale przy pomocy środków masowego przekazu i tutaj Telewizja Polska ma obowiązki polskie, szczególnie polskie. Traktuję tę odznakę jako zobowiązanie do tego, żeby Telewizja Polska broniła dalej polskich wartości, wartości fundamentalnych, które są tak wściekle atakowane w neobolszewicki sposób, jak to doskonale kiedyś ujął abp Marek Jędraszewski - dodał.

Julia PrzyłębskaJulia Przyłębska reaguje na list komisarza UE: Zaskoczenie i zdumienie

Więcej o: