Nieoficjalnie: Donald Tusk spotka się z Borysem Budką w poniedziałek. Tak twierdzą źródła w PO

Do spotkania lidera PO Borysa Budki z byłym premierem Donaldem Tuskiem dojdzie w poniedziałek, w godzinach popołudniowych - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. W niedawnym wywiadzie telewizyjnym Tusk, zapowiadając, że do takiej rozmowy rzeczywiście dojdzie, podkreślał, że "jest gotów zrobić wszystko, by Platforma Obywatelska nie przeszła do historii".

Informację PAP miał potwierdzić jeden ze współpracowników Borysa Budki. 

Nieoficjalnie: W poniedziałek dojdzie do spotkania Tusk-Budka. Były premier nie wykluczył powrotu do polskiej polityki

O zamiarze spotkania z obecnym szefem Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk mówił przed tygodniem w wywiadzie dla TVN24. - Będę rozmawiał z Borysem Budką, pewnie jeszcze w czerwcu, o tym, jak mogę pomóc - podkreślał w piątek w TVN24 Tusk. Jego zdaniem obecny szef partii jest "dobrym szefem, który chyba nie daje ludziom w tej chwili pewności". Polityk zastrzegł jednak, że nie jest od tego, by Budkę oceniać.

Donald Tusk wróci? Były premier odpowiada: Chciałbym, żeby w Polsce doszło do zmiany politycznejTusk wróci? Chcę pomóc odwrócić niebezpieczny dla Polski bieg zdarzeń

Szef Europejskiej Partii Ludowej został też zapytany, czy jest gotowy do przejęcia przywództwa PO, którą kierował już w latach 2003-2014. - Nie wyznaczam sobie żadnych ograniczeń, natomiast u mnie ważna jest funkcja celu. Trochę okoliczności spowodowało, że nie mam potrzeby spełnienia ambicji personalnych, a spełnienia celów - tłumaczył enigmatycznie.

Zobacz wideo Senator Brejza: Wszyscy widzimy jak Donald Tusk elektryzuje scenę polityczną

Tusk stwierdził też, że ma "wielką potrzebę spełnienia pewnego celu, jakim jest przywrócenie ładu demokratycznego w Polsce". Podkreślił też, że "jest gotów zrobić wszystko, by Platforma Obywatelska nie przeszła do historii".

Budka: My spotykamy się dosyć regularnie, odkąd zostałem szefem Platformy

O to, czy w najbliższych dniach rzeczywiście dojdzie do rozmów byłym premierem, Budkę zapytano w trakcie piątkowej konferencji prasowej w Mysłowicach. Szef PO odparł, że będzie to już jego "kolejne" spotkanie z Tuskiem, bowiem obaj politycy rozmawiają dość regularnie "w Warszawie, w Gdańsku czy w Brukseli".

- Ceniąc Donalda Tuska, jego wiedzę, doświadczenie, zawsze mogę liczyć na jego dobrą radę - mówił Budka, dodając, że będzie namawiał Tuska, by "by jeszcze aktywniej włączył się w polską politykę".

We wcześniejszym wywiadzie dla portalu Interia, Budka także podkreślał, że jest z byłym premierem w stałym kontakcie. - Regularnie się spotykamy. Zawsze mogę liczyć na jego wsparcie i radę. Uważam go za wybitnego polityka, którego zaangażowanie w polską politykę będzie nieocenione - mówił. Podkreślił też, że "niewątpliwie były premier i szef Rady Europejskiej odegra w przyszłości ogromną rolę w budowaniu silnej i zwycięskiej Platformy", jednak opinia publiczna musi uzbroić się jeszcze w "nieco cierpliwości".

Borys BudkaBudka skomentował możliwy powrót Tuska. "Odegra ogromną rolę"

Więcej o: