Polska 2050 ma nowego członka. Do ruchu Szymona Hołowni dołączył burmistrz lubelskiego miasta

Hieronim Zonik, burmistrz miasta Siedliszcze (woj. lubelskie) dołączył do ruchu Szymona Hołowni - Polska 2050. Nowego samorządowca zaprezentowali: posłanka Joanna Mucha, radny Paweł Kurek i lider lubelski struktur ruchu Rafał Maksymowicz.

Od dłuższego czasu lubelscy działacze Polski 2050 zapowiadali, że do ich stowarzyszenia będą dołączać kolejni politycy. Nazwiska kolejnych samorządowców poznamy najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu.

Zobacz wideo Hołownia chce zostać premierem? „Nad tym właśnie pracujemy"

Ruch Hołowni rośnie w siłę. Polska 2050 wita nowego członka

Członkiem Polski 2050 został właśnie Hieronim Zonik, burmistrz Siedliszcz - podaje "Dziennik Wschodni".

- To duży sukces Stowarzyszenia Polska 2050, kiedy dołączają do nas tak doświadczeni samorządowcy - mówił w piątek Rafał Maksymowicz, lider województwa lubelskiego Stowarzyszenia Polska 2050. - Samorząd to tak naprawdę bijące serce kraju, które dla nas jest szczególnie ważne. Hieronim ma wszystkie cechy, które każdy samorządowiec powinien posiadać. Jest społecznikiem i świetnym menadżerem miasta Siedliszcze - dodał.

Posłanka Joanna Mucha zaznaczyła, że Hieronim Zonik jest pierwszym lubelskim burmistrzem w stowarzyszeniu. - Siódma kadencja i to, że nie byli wystawieni nawet kontrkandydaci w ostatnich wyborach, to o czymś świadczy. Pan burmistrz nie był do tej pory związany z żadną partią polityczną. Cieszymy się, że jesteśmy partią pierwszego wyboru dla tych osób, które chcą angażować się w politykę i uważają, że trzeba w Polsce odzyskać demokrację - mówiła Mucha.

Hieronim Zonik dołącza do Szymona Hołowni: "To krok ku temu, by żyło nam się lepiej"

Burmistrz Siedliszczem rządzi już prawie trzy dekady. 1 stycznia 2016 roku miasto odzyskało prawa miejskie po 195 latach.

- Równo trzydzieści lat temu zostałem wybrany na wójta gminy Siedliszcze i od tamtej pory staram się pracować na rzecz mieszkańców. Dzięki samorządom zmieniła się Polska. Powstały nowe obiekty, szkoły, oczyszczalnie ścieków. Zdecydowałem się przystąpić do ruchu, bo trzeba stanąć po dobrej stronie mocy. Zachęcam wszystkich do tego, by szli moimi śladami. Razem możemy osiągnąć wiele i przywrócić Polskę jej mieszkańcom. To krok ku temu, by żyło nam się lepiej - mówił burmistrz Hieronim Zonik.

Jak podaje Onet, zdaniem Hieronima Zonika, obecnie samorządy spotykają się z dużą niesprawiedliwością. Polityk uważa, że rząd PiS nie zadbał o mieszkańców Siedliszcza. - Nasza gmina dostała najmniejsze dofinansowanie w przeliczeniu na jednego mieszkańca. To było około 92 zł - dodał burmistrz miasta.

Więcej o: