Rzeczniczka PiS: W poniedziałek wspólne wystąpienie Kaczyńskiego i Kukiza

W poniedziałek odbędzie się wspólne wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i Pawła Kukiza - poinformowała rzeczniczka partii Anita Czerwińska.

Jarosław Kaczyński już wiele razy spotykał się z Pawłem Kukizem. W maju prezes PiS udzielił wywiadu tygodnikowi "Sieci". Zapytano go wówczas o możliwość wspólnego rządzenia. - Mam nadzieję, że są sprawy w których możemy współdziałać - powiedział wtedy Kaczyński. Jak ocenił, "pytanie zasadnicze dotyczy tego, czy będzie chciał pracować w ramach stabilnego porozumienia politycznego". - Osobiście bardzo go polubiłem. Kiedyś, po dłuższym spotkaniu przy kolacji i po kilku lampkach, powiedział mi nawet, że ładnie śpiewam. Tym już całkowicie pozyskał moją sympatię - stwierdził szef Prawa i Sprawiedliwości. 

Sławomir NowakNowak ma problem z zebraniem miliona na poręczenie. Może wrócić do aresztu

Wystąpienie tuż przed głosowaniem w Sejmie

Wystąpienie, jak podaje Anita Czerwińska ma odbyć się w poniedziałek, czyli dzień przed głosowaniem ws. Rzecznika Praw Obywatelskich. Wiadomo, że w tej sprawie trwa spór w Zjednoczonej Prawicy. Wiele wskazuje na to, że Jarosław Gowin ze swoimi posłami nie zagłosuje na kandydatkę PiS Lidię Staroń, a poprze prof. Marcina Wiącka. Tak zapowiadał w maju. - Wiemy, że skoro opozycja ma większość w Senacie, musimy znaleźć kandydata, który ma szanse na poparcie opozycji. (...) Uprzedzałem pana premiera Kaczyńskiego, że zapewne ja sam, a być może całe moje ugrupowanie, poprzemy kandydaturę profesora Wiącka - mówił wicepremier.

- Senator Lidia Staroń jest kandydatem zgłoszonym przez klub parlamentarny PiS, do którego należą wszyscy posłowie Zjednoczonej Prawicy. To, jak zachowają się oni w tym głosowaniu, dowiemy się dopiero po nim - powiedział w piątek Radosław Fogiel w radiowej Jedynce w piątek rano. Jak dodał, partia Kaczyńskiego wie "o pewnych kontrowersjach i niespójnych ruchach część posłów". Wicerzecznik PiS odniósł się również o możliwej dyscyplinie partyjnej ws. wyboru RPO. - To będzie decyzja władz klubu przed samym głosowaniem, przekonamy się - zaznaczył.

Lider Porozumienia Jarosław GowinWybór nowego RPO może zależeć od ludzi Gowina

Więcej o: