Sławomir Nowak ma problem z zebraniem miliona na poręczenie. "Nie mają możliwości ekonomicznych"

- Sławomir Nowak i jego rodzina nie mają możliwości ekonomicznych, by uiścić tak ogromną kwotę poręczenia majątkowego - poinformowała adwokatka byłego ministra transportu. Nowak musi wpłacić milion złotych, jeśli chce uniknąć aresztu.

2 czerwca Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że Sławomir Nowak ma wrócić do aresztu. Były minister transportu może tego uniknąć, jeśli wpłaci poręczenie majątkowe w wysokości miliona złotych. Adwokatka Joanna Broniszewska w rozmowie z tvn24.pl przekazała, że "Sławomir Nowak i jego rodzina nie mają możliwości ekonomicznych by uiścić tak ogromną kwotę poręczenia majątkowego".

Sławomir Nowak uniknie aresztu, jeśli wpłaci poręczenie

- Przy tak niespotykanym, wieloletnim zaangażowaniu służb państwa i niespotykanym ostracyzmie wobec tej rodziny, jestem sceptyczna wobec odwagi kogokolwiek, kto kontestując skrajnie intencjonalnie działania prokuratury, wsparłby tę rodzinę, dając szansę na możliwość obrony w warunkach wolnościowych - powiedziała prawniczka. Jak dodała, decyzja sądu to "porażka całego wymiaru sprawiedliwości".

Sąd podjął decyzję. Sławomir Nowak ma wrócić do aresztuSławomir Nowak ma wrócić do aresztu. Sąd: Chyba że zapłaci milion zł

Zobacz wideo Senator Brejza: Wszyscy widzimy jak Donald Tusk elektryzuje scenę polityczną Wybierz serwis

Zarzuty wobec Sławomira Nowaka

Prokuratura Okręgowa w Warszawie podejrzewa Sławomira Nowaka o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, korupcję i pranie pieniędzy. W sumie Nowak miał przyjąć ponad trzy miliony złotych łapówek. Zarzuty dotyczą głównie lat 2016-2019, gdy kierował ukraińską agencją drogową Ukrawtodor. W śledztwie podejrzanych jest dziesięć osób, a prokuratura dokonała zabezpieczeń majątkowych na kwotę 7,5 mln zł.

12 kwietnia Sąd Okręgowy nie przedłużył aresztu Sławomirowi Nowakowi. Na tę decyzję zażalenie złożyła prokuratura. Jak argumentowano, były minister transportu może próbować uciec z kraju.

Sławomir NowakProkuratura złożyła zażalenie na decyzję sądu ws. aresztu Nowaka

Więcej o: