Wybory w Rzeszowie. Konrad Fijołek blisko zwycięstwa w I turze. [SONDAŻ]

Już w najbliższą niedzielę, 13 czerwca odbędą się wybory prezydenckie w Rzeszowie. Według sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Grupy Polsat, największe szanse na wygraną ma Konrad Fijołek. Niewiele brakuje, by kandydat opozycji zwyciężył już w I turze.

Zgodnie z danymi z najnowszego sondażu wyborczego IBRiS, ponad 63 proc. rzeszowian weźmie udział w niedzielnych wyborach. Głosowaniem nie jest zainteresowanych 35 proc., a 1,7 proc. jest niezdecydowana.

Zobacz wideo Zwycięstwo Konrada Fijołka jest szansą dla całej opozycji?

Konrad Fijołek ma największe szanse na wygraną

Jeśli chodzi o poszczególnych kandydatów, to największe szanse na zwycięstwo w walce o fotel prezydenta miasta ma Konrad Fijołek z KW "Rozwój Rzeszowa 2.0". 47,6 proc. respondentów wskazało, że odda głos właśnie na popieranego przez KO, PSL, Lewicę i ruch Polska 2050 Szymona Hołowni kandydata. Na drugim miejscu znalazła się wspierana przez PiS Ewa Leniart, zagłosować na nią planuje 24,1 proc. badanych. Kolejny jest kandydat Konfederacji - poseł Grzegorz Braun, na którego chce oddać głos 13,3 proc. respondentów, a 11,8 proc. chce poprzeć wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, kandydata Solidarnej Polski oraz Porozumienia. 

4,3 proc. badanych deklarujących udział w wyborach, nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje. Jeśli odliczyć ich głosy, wyniki niedzielnych wyborów przedstawiałyby się następująco: 

  • Konrad Fijołek - 49,7 proc. głosów;
  • Ewa Leniart - 24,1 proc.;
  • Grzegorz Braun - 13,9 proc.;
  • Marcin Warchoł - 12,3 proc.

Badanie zrealizowano na grupie 1100 osób metodą CATI - telefonicznych, standaryzowanych kwestionariuszy wspomaganych komputerowo. Błąd wynosi 3 proc.

Kim jest Konrad Fijołek?

Konrad Fijołek to bezpartyjny kandydat na stanowisko prezydenta Rzeszowa. Od 2014 roku jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa. Fijołek ukończył Wydział Socjologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. W przeszłości był działaczem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prywatnie jest mężem Magdaleny i ojcem Ksawerego.  

Więcej o: