Paweł Kukiz o starcie z list PiS: Będzie trzeba się głęboko zastanowić. Nie wykluczam

- Nad tym trzeba się będzie bardzo głęboko zastanowić. Czy startować samodzielnie czy w większym bloku wyborczym, z PiS lub nie - powiedział Paweł Kukiz pytany, czy wystartuje w najbliższych wyborach z list Prawa i Sprawiedliwości.

"Super Express" zapytał Pawła Kukiza w wywiadzie, do kiedy dał czas Jarosławowi Kaczyńskiemu na realizację jego postulatów.

Zobacz wideo Zbigniew Girzyński: Paweł Kukiz ma silniejszą pozycję negocjacyjną

- Przede wszystkim przed najbliższymi głosowaniami i mojej akceptacji dla pomysłów PiS, musimy jeszcze zrobić briefing z panem prezesem, na której przedstawimy formułę tej naszej współpracy. Po drugie jesteśmy umówieni, że jeśli mam poprzeć w głosowaniach jakiś blok ustaw PiS, to na tym samym posiedzeniu najpierw PiS musi przegłosować którąś z naszych najistotniejszych ustaw. Czyli albo sędziów pokoju, albo ustawę antykorupcyjną, albo dzień referendalny w samorządach raz do roku, albo digitalizację zbierania podpisów przy obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej - powiedział Kukiz. 

Wicemarszałek Ryszard TerleckiSejm nie będzie głosował ws. Terleckiego? "Luka w przepisach"

Paweł Kukiz: Nie wykluczam startu z żadnych list

Jak dodał, nie weźmie udziału w głosowaniu nad kandydaturą Lidii Staroń na RPO, "jeżeli nie będzie wcześniej briefingu, jeżeli prezes nie zobliguje się w imieniu PiS przed Polakami do wprowadzenia naszych postulatów". - Podobnie jak w głosowaniu dotyczącym marszałka Terleckiego. Jeżeli briefing zostanie zorganizowany i prezes przed kamerami obieca obywatelom wprowadzenie postulowanych przeze mnie zmian, to będę głosował. Podobnie jeśli PiS będzie wymagał przegłosowania bloku ustaw dotyczących Polskiego Ładu – najpierw będą musieli przegłosować naszą ustawę - stwierdził.

Kukiza zapytano, czy w kolejnych wyborach wystartuje z list PiS. - Nad tym trzeba się będzie bardzo głęboko zastanowić. Czy startować samodzielnie, czy w większym bloku wyborczym, z PiS lub nie - powiedział. - Nie wykluczam startu z żadnych list. Ani PiS, ani Wiosny. Jeśli jeszcze będzie istnieć - dodał.

31 maja Kukiz'15 i PiS podpisały porozumienie o współpracy programowej. 

Jarosław KaczyńskiWiększość zwolenników PiS chce, by Kaczyński kandydował na prezesa [SONDAŻ]

Więcej o: