Brejza w Gazeta.pl: Wszyscy wiemy, że Terlecki jest tubą tego, co myśli Jarosław Kaczyński

Gościem czwartkowej Porannej rozmowy Gazeta.pl był senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza. - Wszyscy wiemy, że Terlecki jest tubą tego, co myśli Jarosław Kaczyński - wskazywał.

Wśród tematów Porannej rozmowy Gazeta.pl były m.in. kwestia powrotu byłego szefa Rady Europejskiej i byłego premiera Donalda Tuska do polskiej polityki, wybór Rzecznika Praw Obywatelskiej oraz wypowiedź wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego o liderce białoruskiej opozycji Swiatłanie Cichanouskiej.

Terlecki mówi to, czego prezesowi nie wypada powiedzieć, ale co prezes skrywa głęboko w sercu

- powiedział Brejza, dodając, że "PiS jest ugrupowaniem czysto populistycznym".

Wszyscy wiemy, że Terlecki jest tubą tego, co myśli Jarosław Kaczyński. Kiedy pojawia się wyraźny interes, żeby przykryć aferę PiS-u, uruchamiany jest mechanizm szczucia i organizowania nagonek. To [odwołanie Terleckiego - red.] będzie test dla wszystkich polityków, czy godzą się na takie słowa

- dodał.

Krzysztof Brejza był posłem na Sejm VI, VII i VIII kadencji. W wyborach w 2019 r. uzyskał senatorski mandat z ramienia Koalicji Obywatelskiej. W Senacie pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Obrony Narodowej oraz członka Komisji Ustawodawczej.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie