Większość zwolenników PiS chce, by Jarosław Kaczyński kandydował na prezesa partii [SONDAŻ]

Z sondażu Instytutu Pollster wynika, że 60 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości chce, by w wyborach na prezesa partii wystartował Jarosław Kaczyński. Wybory szefa PiS odbędą się podczas kongresu w lipcu.

Wyniki badania przeprowadzonego przez Instytut Pollster publikuje "Super Express". W sondażu zapytano zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, czy Jarosław Kaczyński powinien ponownie wystartować w wyborach na prezesa partii. 

Sondaż. Zwolennicy PiS chcą, by Jarosław Kaczyński kandydował na prezesa

60 proc. odpowiedziało "tak". Według 22 proc. obecny prezes PiS nie powinien ubiegać się o przywództwo w partii. 18 proc. odpowiedziało "nie wiem".  - Wielu wyborców PiS rozumie, że tylko model silnego przywództwa jest antidotum na owe problemy. Przywództwo Kaczyńskiego to w dużym stopniu permanentne granie różnymi frakcjami, nurtami - komentuje w "Super Expresie" prof. Rafał Chwedoruk, politolog. 

Zobacz wideo Bezwarunkowy dochód podstawowy. Hasło, które pomoże wygrać wybory?

Badanie zostało zrealizowane w dniach 5-6 czerwca na grupie 1047 dorosłych Polaków.

We wtorek europosłanka PiS Beata Mazurek poinformowała, że kongres Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się 3 lipca w Warszawie. Mają być na nim wybrane władze partii. Jarosław Kaczyński już wcześniej zapowiadał, że będzie kandydował na prezesa. 

Marcin Wiącek zgłoszony na kandydata na RPONieoficjalnie: W KO wątpliwości ws. kandydatury Wiącka. "Mętlik w głowie"

Więcej o: