Donald Tusk ma spotkać się z Borysem Budką w przyszłym tygodniu. "To jest takie tradycyjne spotkanie"

Donald Tusk spotka się z obecnym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Borysem Budką? Z nieoficjalnych ustaleń PAP wynika, że może mieć to miejsce w przyszłym tygodniu. W ostatnim czasie wiele się mówi na temat powrotu Tuska na polską scenę polityczną.
Zobacz wideo Nitras o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki

W piątek 4 czerwca Donald Tusk powiedział podczas programu "Jeden na jeden" w TVN24, że ma "wielką potrzebę spełnienia pewnego celu, jakim jest przywrócenie ładu demokratycznego w Polsce". Polityk przyznał także, że w ostatnim czasie zdarza mu się rozmawiać z przedstawicielami opozycji.

Teraz, według nieoficjalnych informacji, na jakie powołuje się Polska Agencja Prasowa, w najbliższy wtorek lub środę Tusk ma spotkać się z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Borysem Budką. - To nie jest nic nadzwyczajnego, bo myśmy się widzieli i w grudniu, i w lutym, i w kwietniu. To jest takie tradycyjne spotkanie, na którym rozmawiamy o polityce - mówił Budka. 

Donald TuskTusk wróci do polskiej polityki? "Nie ma osoby w PO, która by tego nie chciała"

Tusk spotka się z Budką? "Będę rozmawiał o tym, jak mogę pomóc" 

- Będę rozmawiał z Borysem Budką, pewnie jeszcze w czerwcu, o tym, jak mogę pomóc - podkreślał w piątek w TVN24 Tusk. Jego zdaniem obecny szef partii jest "dobrym szefem, który chyba nie daje ludziom w tej chwili pewności". Polityk zastrzegł jednak, że nie jest od tego, by Budkę oceniać.

Szef Europejskiej Partii Ludowej został też zapytany, czy jest gotowy do przejęcia przywództwa w Platformie Obywatelskiej. - Nie wyznaczam sobie żadnych ograniczeń, natomiast u mnie ważna jest funkcja celu. Trochę okoliczności spowodowało, że nie mam potrzeby spełnienia ambicji personalnych, a spełnienia celów - tłumaczył enigmatycznie.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald TuskDonald Tusk dzień w dzień bohaterem "Wiadomości" TVP. Mówi po niemiecku

Donald Tusk wróci do polskiej polityki? Trzaskowski: Wszystkie ręce na pokład

Do słów Donalda Tuska odniósł się także prezydent Warszawy. Jak powiedział, "każda inicjatywa, która będzie wzmacniać opozycję, na pewno będzie witana z zadowoleniem". - Nie wiem, jakie są plany i aspiracje Donalda Tuska, natomiast na pewno - wszystkie ręce na pokład - mówił Rafał Trzaskowski na początku czerwca.

Sam Budka podkreślał natomiast, że jest z byłym premierem w stałym kontakcie. - Regularnie się spotykamy. Zawsze mogę liczyć na jego wsparcie i radę. Uważam go za wybitnego polityka, którego zaangażowanie w polską politykę będzie nieocenione - mówił. Stwierdził też, że "niewątpliwie były premier i szef Rady Europejskiej odegra w przyszłości ogromną rolę w budowaniu silnej i zwycięskiej Platformy", jednak opinia publiczna musi uzbroić się jeszcze w "nieco cierpliwości".

Więcej o: