Sprawa włamania na skrzynkę Michała Dworczyka trafiła do ABW. "Służby specjalne analizują wydarzenia"

Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych, poinformował, że służby "analizują wydarzenia" opisane przez Michała Dworczyka. Chodzi o włamanie na skrzynkę pocztową szefa KPRM. Minister zgłosił sprawę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

"W związku oświadczeniem Pana Ministra Michała Dworczyka wydanym we wtorek informuję, że służby specjalne analizują wydarzenia opisane przez Pana Ministra w ww. oświadczeniu" - napisał na Twitterze Stanisław Żaryn. "Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do ABW w dniu wczorajszym" - dodał.

Zobacz wideo Jadwiga Emilewicz komentuje atak hakerski na Michała Dworczyka

Włamanie na konto Michała Dworczyka

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował we wtorek, że służby specjalne prowadzą działania wyjaśniające w związku z doniesieniami o włamaniu na jego konto mailowe, konto jego żony, a także ich konta w mediach społecznościowych.

"Pragnę podkreślić, że w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny, lub ściśle tajny. Informuję również, że oświadczenie, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych na koncie mojej żony jest sfabrykowane i zawiera nieprawdziwe treści" - napisał Michał Dworczyk w komunikacie.

Onet: Wyciekło CV szefa RCB

Szef Kancelarii Premiera podkreślił, że celem tego typu ataków jest dezinformacja. "Zważywszy na to, że informacje zostały opublikowane w rosyjskim serwisie społecznościowym Telegram oraz fakt, że przez 11 lat miałem zakaz wjazdu na teren Rosji i Białorusi jako osoba aktywnie wspierająca przemiany demokratyczne na terenie byłego ZSRR, traktuję ten atak jako jeden z elementów szeroko zakrojonych działań dezinformacyjnych zawierających sfałszowane i zmanipulowane informacje" - czytamy w oświadczeniu Michała Dworczyka.

W środę portal Onet poinformował, że w serwisie Telegram pojawiły się nowe treści, które mają pochodzić z poczty elektronicznej szefa KPRM. Chodzi o CV dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa płk. Konrada Korpowskiego. Dokument, jak podał portal, zawiera informacje o przebiegu jego kariery. Materiał miał się pojawić na tym samym koncie, na które trafiły wcześniejsze dokumenty. 

Więcej o: