15 czerwca wyjazdowe posiedzenie klubu PiS. "Potrzebne jest podniesienie morale"

W przyszłym tygodniu odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości. Posłowie mają debatować m.in. nad Nowym Ładem, ale posiedzenie ma też spełnić rolę integracyjną i motywującą.

Jak poinformował PAP, posiedzenie wyjazdowe ma się odbyć 15 czerwca. Prawdopodobnie posłowie PiS wyjadą do podwarszawskiej Jachranki, gdzie takie posiedzenia odbywają się najczęściej. Wśród tematów rozmów mają być plany na najbliższe miesiące, w tym projekty ustaw, które będą składane w ramach Polskiego Ładu. 

- Po tak długim czasie potrzebne jest podniesienie morale w klubie. Podczas spotkania zapewne nastąpi podsumowanie połowy kadencji naszych rządów oraz przedstawione zostaną plany na kolejne miesiące - powiedział w rozmowie z PAP polityk z otoczenia kierownictwa PiS.  

Pierwsze posiedzenie wyjazdowe od prawie rok

Ostatnie wyjazdowe posiedzenie w Jachrance odbyło się w sierpniu 2020 roku. Wówczas Jarosław Kaczyński powiedział głębokie zmiany w rządzie i partii. - Nie będziecie zaqdowoleni - miał mówić posłom.

Prezes PiS zapowiadał również repolonizację mediów i reformę wymiaru sprawiedliwości, które mają być wprowadzane po konsultacjach z Andrzejem Dudą, w wyniku czego mają być bardziej "zbalansowane".

W spotkaniach klubu biorą udział wszyscy jego członkowie, a więc również posłowie Porozumienia i Solidarnej Polski.

Zobacz wideo Jadwiga Emilewicz komentuje atak hakerski na Michała Dworczyka
Więcej o: