Przemysław Czarnek o Pakiecie Wolności Akademickiej. "Chrześcijanie się boją"

- Przestaniemy się bać tego, że jesteśmy chrześcijanami. Przestaniemy się bać tego, że myślimy po chrześcijańsku - powiedział szef resortu edukacji Przemysław Czarnek. Minister dodał, że "żeby się nie bać, stworzyliśmy w MEiN Pakiet Wolności Akademickiej", aby stała się ona "wolna" dla chrześcijan.

Od poniedziałku 7 czerwca do środy 9 czerwca trawa Ogólnopolski Kongres EDUCATIO PERMANET IN AETERNUM - Wychowanie trwa wiecznie, za którego organizację odpowiada  Kolegium Jagiellońskie przy wsparciu Fundacji Życie. Patronem wydarzenia został m.in. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. 

Zobacz wideo Przemysław Czarnek - człowiek, który nie ma wstydu i kobiet się nie boi

Przemysław Czarnek: Na naszych oczach. Chrystianofobia szerzy się w krajach Europy Zachodniej

Według ministra "Europa jest dzisiaj miejscem zwalczania na potęgę dotąd niespotykaną chrześcijaństwa". Przemysław Czarnek, cytując ks. abp. Marka Jędraszewskiego, stwierdził, że Polska jest ewenementem na skalę europejską, "tym ostatnim krajem, w którym Kościół chrześcijański nie wywiesza białej flagi i nie wywiesi białej flagi". 

 

- Chrześcijanie boją się wypowiadać swoich tez, opartych na chrześcijaństwie, bo boją się postępowań dyscyplinarnych, ze względu na rzekomą dyskryminację "niechrześcijan" - mówił Przemysław Czarnek podczas drugiego dnia kongresu. Minister apelował do pedagogów "żeby przestali się bać tego, że są chrześcijanami".  - Przestaniemy się bać tego, że myślimy po chrześcijańsku (...). Chrześcijańskie wartości muszą być przekazywane młodym pokoleniom, jeśli chcemy duchu solidarności (...), budować przyszłość państwa polskiego, przyszłość społeczeństwa polskiego i europejskiego - wyjaśnił. 

Minister Elżbieta RafalskaRafalska porównuje limity osób w kościołach i na weselach. "Dyskryminacja?"

MEiN przygotowuje Pakiet Wolności Akademickiej, aby "doprowadzić do równouprawnienia chrześcijan"

Przemysław Czarnek podczas przemówienia powiedział, że rzekomo "bardzo często dochodzą do głosu ci, którzy mówią, że trzeba wyrugować z przestrzeni szkolnej, z przestrzeni akademickiej wszelkie tezy, które nie mają podbudowy naukowej".  - Ci, co to mówią, wyraźnie wskazują na teologów na pedagogów chrześcijańskich. Chcieliby ich nie widzieć w przestrzeni publicznej, bo oni im przeszkadzają - podkreślił szef resortu edukacji.

- My natomiast nie możemy się bać, wchodzić w tę przestrzeń, pomimo tego, że czujemy coraz większy ostracyzm w naszym kierunku i coraz większe zakusy, do tego, żeby nas rzeczywiście stamtąd eliminować - dodał.  

Pogoda. Brak wiatru i parno - powietrze stoi nad Polską. Zmiana dopiero od czwartkuBrak wiatru i parno - powietrze stoi nad Polską. Zmiana od czwartku

Minister powiedział, że "żeby się nie bać, stworzyliśmy w MEiN Pakiet Wolności Akademickiej, który właśnie w tym tygodniu trafi na Komitetu Stałego Rady Ministrów".  - Po to, żeby przestrzeń akademicką, w szkołach tego problemu nie ma, na szczęście, ale przestrzeń akademicką uczynić prawdziwie wolną. Wolną również dla nas, żeby doprowadzić do równouprawnienia nas chrześcijan - powiedział Przemysław Czarnek. 

Musimy my chrześcijanie domagać się tego, żebyśmy byli równo traktowani z niechrześcijanami. Absurd sam w sobie, jeśli spojrzymy na odsetek chrześcijan przyznających się do chrześcijaństwa w Polsce 

- dodał szef resortu edukacji. 

Więcej o: