Terlecki nie przeprosi Cichanouskiej. "Napisałem taki list, wyjaśniający z kim ma do czynienia"

Ryszard Terlecki powiedział dziennikarzom, że nie przeprosi Swiatłany Cichanouskiej za wpis o tym, by szukała pomocy w Moskwie. - Nawet napisałem taki list do pani Cichanouskiej wyjaśniający z kim ma do czynienia zadając się z Campusem - stwierdził wicemarszałek Sejmu.

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że napisał list do liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej. Dziennikarze pytali o internetowy wpis Ryszarda Terleckiego odnoszący się do informacji, że weźmie ona udział w organizowanym latem przez Rafała Trzaskowskiego Campusie Polska Przyszłości.

- Przepraszać z pewnością nie będę. Nie widzę powodu, żeby ujawnić pewną sprawę, która się dopiero toczy. Nawet napisałem taki list do pani Cichanouskiej wyjaśniający z kim ma do czynienia zadając się z Campusem - poinformował wicemarszałek. 

Zobacz wideo Bielan: Terlecki chciał zwrócić uwagę na wkręcanie pani Cichanouskiej w nasze wewnętrzne spory

Dodał, że list będzie upubliczniony. Na uwagę, że Swiatłana Cichanouska ma do czynienia z politykami, wicemarszałek odparł: "jest to specyficzny rodzaj polityków, dobrze, żeby o tym wiedziała".

Terlecki o Cichanouskiej: Niech szuka pomocy w Moskwie

W ubiegłym tygodniu Ryszard Terlecki napisał na Twitterze między innymi, że "jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników".

W związku z tym wpisem Koalicja Obywatelska i Lewica z kołem Polska 2050 Szymona Hołowni złożyły wnioski o odwołanie Ryszarda Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Campus Polska Przyszłości to wydarzenie przeznaczone dla osób w wieku od 18 do 30 lat, które według Rafała Trzaskowskiego ma wyłonić przyszłych opozycyjnych działaczy i liderów.

Więcej o: