Grzegorz Braun wyrzucony z debaty. Obrażał społeczność LGBT i nazwał Niedzielskiego "szkolonym psychopatą"

Grzegorz Braun, kandydat Konfederacji na prezydenta Rzeszowa, podczas debaty prezydenckiej w Radiu ZET w obraźliwy sposób wypowiedział się na temat osób LGBT. W kolejnej części rozmowy obraził natomiast ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, nazywając go "szkolonym psychopatą", za co został wykluczony z dalszej rozmowy.

W ramach programu "7. dzień tygodnia" w Radiu ZET odbyła się debata kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta Rzeszowa. Gośćmi Andrzeja Stankiewicza byli: Ewa Leniart popierana przez PiS, Konrad Fijołek (bezpartyjny kandydat z poparciem Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Koalicji Polskiej i Polski 2050 Szymona Hołowni), Grzegorz Braun z Konfederacji oraz Marcin Warchoł, były polityk Solidarnej Polski. Polityk Konfederacji został wykluczony z rozmowy po dwóch ostrzeżeniach dotyczących jego języka. 

Zobacz wideo Trela o wyborach w Rzeszowie: Nie przypuszczali, że opozycja będzie w stanie wystawić jednego kandydata

Grzegorz Braun został wyrzucony z debaty prezydenckiej za obraźliwe słowa

Prowadzący program poprosił kandydatów na prezydenta Rzeszowa o odpowiedź na pytanie, czy w razie ich wyboru na to stanowisko, zgodzą się, by w mieście organizowane były marsze wspierające społeczność LGBT

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun jest absolutnie przeciwny takim wydarzeniom, co dobitnie wyraził podczas debaty. - Nie popieram dewiacji - powiedział na antenie, za co otrzymał ostrzeżenie od prowadzącego. Andrzej Stankiewicz mocno zganił kandydata, który nie krył swojego oburzenia i nieustannie wchodził dziennikarzowi w słowo.

Marsz RównościSłowa o "ideologii LGBT" ranią, skutki mogą być opłakane. Ekspert: To cios

- Proszę nie używać słów uznanych za agresywne. Chcemy, by ta debata była spokojna i nie obrażała nikogo - ostrzegał dziennikarz. Zapowiedział, że kolejna taka sytuacja zakończy się wykluczeniem kandydata z dalszej części debaty

Jak się okazało, nie trzeba było długo czekać na kolejne przekroczenie granic. W kolejnej części rozmowy, Grzegorz Braun zadawał swojej kontrkandydatce wojewodzie Ewie Leniart pytanie dotyczące możliwego powrotu obostrzeń epidemicznych jesienią. Określił wówczas ministra zdrowia Adama Niedzielskiego "szkolonym psychopatą". 

Konrad FijołekSondaż. Konrad Fijołek zdecydowanie wygrywa I turę wyborów w Rzeszowie

Wobec powyższego stwierdzenia dziennikarz dotrzymał słowa i natychmiast podjął decyzję o wykluczeniu posła Konfederacji z dalszej dyskusji. Dalej kandydaci na prezydenta Rzeszowa debatowali już bez Grzegorza Brauna

Wybory prezydenckie w Rzeszowie 

Już 13 czerwca mieszkańcy Rzeszowa wybiorą

nowego prezydenta miasta spośród czterech kandydatów: Ewy Leniart, Konrada Fijołka, Marcina Warchoła oraz Grzegorza Brauna. Z ostatnich sondaży wynika, że najwyższą szansę na wygraną ma radny Fijołek wspierany przez opozycję. 

Prawu i Sprawiedliwości bardzo zależy na zwycięstwie wojewody Ewy Leniart. W piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził miasto, by wesprzeć swoją kandydatkę. Po konferencji prasowej spotkał się natomiast z lokalnymi działaczami i namawiał ich do aktywności - zarówno poprzez promowanie kandydatury Leniart, jak i Polskiego Ładu. - Sezon spania skończył się - mówił. 

Aktualizacja: Na stronie internetowej i Twitterze Radia Zet w poniedziałek 7 czerwca zamieszczono oświadczenie, które podpisał Michał Celeda Redaktor Naczelny/ Dyrektor Programowy Radia ZET. 

"Radio ZET zawsze szanowało i szanuje wolność poglądów, a także wypowiedzi zapraszanych gości. Tak samo, jak zawsze dba o standardy i kulturę rozmowy, opartej na szacunku do drugiej osoby i jej poglądów. Ponadto, swoim dziennikarzom gwarantuje niezależność i wolną przestrzeń publicystyczną. W naszych programach nie ma miejsca na mowę nienawiści, która wielokrotnie w historii przyczyniała się do tragicznych zdarzeń" - napisano m.in. Pełna treść w poniższym wpisie na Twitterze:

Więcej o: