Cichanouska ma być na zjeździe Trzaskowskiego. Ryszard Terlecki: Jeśli tak, to niech szuka pomocy w Moskwie

Liderka białoruskiej opozycji ma pojawić się na letnim wydarzeniu Campus Polska Przyszłości organizowanym przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Ryszard Terlecki był z tego faktu wyraźnie niezadowolony. Szef klubu PiS stwierdził, że "jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie".

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska spotkała się w piątek z prezydentem Andrzejem Dudą. Rozmowa w Belwederze dotyczyła sytuacji na Białorusi i represjach wobec Polaków w tym kraju. Tego dnia Cichanouska spotkała się jednak także z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.

"Jako samorządowcy pomagamy, jak możemy – przekazujemy informacje, wspieramy organizacje białoruskie. Pomagamy też Białorusinom, których w Warszawie jest najwięcej, np. przyznając mieszkania" - deklarował Trzaskowski na Twitterze.

Swiatłana Cichanouska wraz z Rafałem Trzaskowskim odsłonili również po południu pomnik "Solidarności" u zbiegu ulic Świętokrzyskiej i Kopernika.

Zobacz wideo Biedroń o sankcjach dla Białorusi: Na razie nadal jest jeden do zera dla Putina i Łukaszenki

Ryszard Terlecki: Popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników

Rafał Trzaskowski ogłosił w piątek, że białoruska opozycjonistka będzie jedną z uczestniczek organizowanego przez niego wydarzenia Campus Polska Przyszłości, które odbędzie się na przełomie sierpnia i września w Olsztynie.

W roli ekspertów mają w nim uczestniczyć m.in. aktywiści, samorządowcy i artyści. W jego trakcie odbywać będą się dyskusje i warsztaty. W Campusie Polska Przyszłości mogą brać udział osoby w wieku od 18 do 35 lat.

"Wierzę, że czeka nas niesamowite i z pewnością pouczające spotkanie. Historia Białorusi dzieje się na naszych oczach i porozmawiamy o tym na Campus Polska" - zapowiedział Trzaskowski.

Najprawdopodobniej do tego faktu nawiązał we wpisie na Twitterze wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości.

"Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie" - skomentował. 

"My popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników" - dodał.

Więcej o: