Dzieci przepytały Mateusza Morawieckiego. Czy premier był grzeczny? "Chyba nie za bardzo"

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z uczniami szkoły podstawowej w Bielisze koło Radomia. Z okazji z Dnia Dziecka odpowiedział na serię pytań zadanych przez dzieci. Dzieci ciekawiło m.in. to, czy premier lubi grać w piłkę, czy był grzeczny w szkole lub jak się rządzi Polską.

"To była chyba najtrudniejsza sesja Q&A w moim życiu, ale jakoś sobie poradziłem z trudnymi pytaniami dzieci ze szkoły podstawowej w Bielisze koło Radomia" - pisał premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z uczniami, z którego relację udostępnił na Facebooku. 

Zobacz wideo Czy wiecie, że alpakom rosną zęby przez całe życie? [PRACOWNIA BRONKA]

Mateusz Morawiecki w ogniu dziecięcych pytań. Jak sobie poradził? 

Jeden z uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej zapytał premiera o to, czy lubi grać w piłkę nożną. - Gram w piłkę nożną. Bardzo lubię grać w piłkę nożną. Gram zwykle z moimi maluchami, bo mam dzieci w wieku 9-10 lat (...) Bardzo lubię grać i lubię też oglądać - odpowiedział premier. Na pytanie Mateusza Morawieckiego o to, czy dzieci znają jakiegoś polskiego piłkarza, padła odpowiedź, że m.in. Roberta Lewandowskiego. Jeden z maluchów wymienił także nazwisko Cristiano Ronaldo. - Chciałbym, żeby Ronaldo był polski, ale na razie jeszcze jest portugalski - żartował premier. 

Kolejną kwestią, która ciekawiła maluchy, było to, jaką dyscyplinę sportową lubi szef rządu. - Najbardziej lubię piłkę nożną i tenis stołowy - odpowiedział. Jak dodał, drugi ze sportów polubił jeszcze w wieku uczniów i ta sympatia pozostała do teraz. 

Dzień Dziecka 2021 - kiedy obchodzimy to święto? Dzień Dziecka 2021 - kiedy obchodzimy to święto? Jaka jest jego historia?

Inna uczennica zapytała Mateusza Morawieckiego o to, ile ma dzieci. Premier odpowiedział, że czwórkę, dwoje z nich niewiele starszych od dzieci z klasy, w której gościł oraz dwoje dorosłych. 

Na pytanie o to, czy lubi jeździć na rowerze, odpowiedział, że bardzo. - To jest zdrowe zajęcie. Będziemy robili wszystko, żeby w Polsce było jak najwięcej wydzielonych ścieżek rowerowych, bo dzięki temu jest zdrowo, przyjemnie, a czasami nawet szybciej - odpowiedział. 

Co lubi jeść premier Mateusz Morawiecki? 

Kolejny z chłopców był ciekaw, czy premier był grzecznym uczniem. - To jest bardzo trudne pytanie. Muszę wam powiedzieć, że chyba nie za bardzo - odpowiedział, po czym nastąpiła cisza. - Widzę, że nastąpiła tutaj konsternacja, czyli zakłopotanie, ale ja też jestem zakłopotany. Mówię wam prawdę tutaj i nie wiem, czy wybaczycie mi to - kontynuował premier

Inny chłopiec zapytał o to, czy szef rządu może wydłużyć wakacje. Premier przypomniał, że maluchy mają ponad dwa miesiące wakacji letnich, ferie, a także inne święta, przy których okazji nie muszą uczęszczać do szkoły. Mimo to część dzieci nadal chciała wydłużenia czasu wolnego od nauki. 

Dziecko nad morzem Dzień Dziecka 2021. Piękne życzenia nie tylko dla najmłodszych

Następne pytanie dotyczyło tego, co lubi jeść premier. - Najbardziej lubię takie tradycyjne polskie potrawy: pierogi ruskie, placki ziemniaczane, ziemniaki z kwaśnym mlekiem. Ale najbardziej smakuje mi świeży chleb z masłem - odpowiedział. Dzieci były również ciekawe, czy premier posiadał kiedyś zwierzątko, na co odpowiedział, że przez jakiś czas tak, jednak później ta sytuacja się zmieniła. 

Mateusz Morawiecki zmierzył się z trudnymi pytaniami dzieci. Jak się rządzi Polską?

Kolejna dziewczynka chciała się dowiedzieć, jak się rządzi Polską. - Tutaj musiałbym wam opowiadać trochę dłużej, ale spróbuję to tak krótko ująć. W takich momentach jak ten, kiedy jestem z wami, a dzisiaj staramy się też uczyć o bezpieczeństwie ruchu drogowego, żeby dzieci bezpiecznie przechodziły przez ulicę. To jest też część rządzenia i to jest dla mnie najważniejsza część rządzenia - żeby dzieci były bezpieczne i spokojne - odpowiedział. 

- Jest też dużo innych spraw - niektóre są cięższe, trudniejsze, inne są łatwiejsze. Jak to w życiu - dodał premier. We wpisie na Facebooku Mateusz Morawiecki podziękował dzieciom za serdeczne przyjęcie. Życzył im zrealizowania wszystkich marzeń, zarówno tych małych, jak i wielkich. 

Więcej o: