Andrzej Duda dostrzega w Polskim Ładzie swoje postulaty z kampanii. "Doskonale współgra z Planem Dudy"

Andrzej Duda przyznał, że jest usatysfakcjonowany rozwiązaniami zaproponowanymi przez rząd w Polskim Ładzie. - Cieszę się, że Polski Ład współgra doskonale z Planem Dudy. Plan Dudy w zasadzie zawiera się w Polskim Ładzie. Polski Ład jest szerszy, tych propozycji jest więcej, ale najważniejsze się powtarzają - powiedział prezydent.

Andrzej Duda propozycje, które w ramach Polskiego Ładu zaprezentował Mateusz Morawiecki, komentował na antenie TVP Info. - Jestem usatysfakcjonowanym tym, że w ogromnym stopniu można mówić, że Polski Ład pokrywa się, chociaż oczywiście jest szerszy w swoim zakresie, z czymś, co w zeszłym roku nazwaliśmy Planem Dudy, kiedy toczyła się kampania prezydencka, z tym co ja proponowałem moim rodakom jako kandydat na urząd prezydenta - powiedział prezydent.

Zobacz wideo Andrzej Duda z wizytą na granicy Gruzji

Andrzej Duda o Polskim Ładzie: Współgra z planem Dudy

Jak podkreślił, "Polski Ład współgra doskonale z Planem Dudy". - Plan Dudy w zasadzie zawiera się w Polskim Ładzie. Polski Ład jest szerszy, tych propozycji jest więcej, ale najważniejsze się powtarzają, czyli impuls inwestycyjny, nowe miejsca pracy, propozycje dla młodych ludzi, a przede wszystkim rozwój infrastruktury. Jeśli sobie zbierzemy wszystkie te elementy - stwierdził.

Prowadzący rozmowę Michał Adamczyk zwrócił uwagę, że Andrzej Duda obiecywał podwyższenie kwoty wolnej od podatku już w kampanii prezydenckiej w 2015 r. - Kwota wolna była podwyższana wcześniej, ale nie w takim stopniu, w jakim wszyscy się spodziewali i nie w takim stopniu, w jakim ja się spodziewałem - powiedział prezydent. - Proszę pamiętać o tym, że gdy wygrałem wybory w 2015 roku, złożyłem projekt ustawy, która przewidywała znaczące podwyższenie kwoty wolnej od podatku - do 8 tysięcy. Tego nie udało się od razu przeprowadzić, a w każdym razie nie powszechnie, tylko to podwyższenie nastąpiło dla osób najmniej zarabiających, więc duża część społeczeństwa tego nie odczuła - powiedział. Jak dodał, jego "ówczesny program zawierał wiele elementów, z których absolutna większość została zrealizowana".

Więcej o: