Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera. "DUMA! Dziękujemy!". Gratulacje popłynęły od polityków

W sobotnim meczu z FC Augsburg Robert Lewandowski zdobył 41. gola w zakończonym właśnie sezonie Bundesligi. Tym samym napastnik Bayernu Monachium pobił rekord legendarnego Gerda Muellera z sezonu 1971/72. Kapitanowi reprezentacji Polski gratulacje złożyli już politycy, w tym prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Robert Lewandowski poprawił rekord Gerda Muellera z rozgrywek 1971/72 w liczbie bramek zdobytych w jednym sezonie Bundesligi. W meczu ostatniej, 34. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej Bayern Monachium pokonał FC Augsburg 5:2 (4:0), a kapitan reprezentacji Polski ustalił w 90. minucie wynik spotkania.

Zobacz wideo Decyzja Sousy zburzy porządek w kadrze? "Znamy przypadek, gdy trener postąpiłby inaczej"

Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera. Wyczyn piłkarza skomentowali Duda, Morawiecki i Gliński

Historyczny wyczyn piłkarza skomentowali w mediach społecznościowych najważniejsi krajowi politycy. Gratulacje Lewandowskiemu złożyli m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.  

Prezydent za pośrednictwem mediów społecznościowych gratulował wyjątkowego osiągnięcia polskiemu napastnikowi Bayernu Monachium: "Brawa i serdeczne gratulacje dla Roberta Lewandowskiego. Wspaniały dzień! Historyczny rekord Gerda Muellera pobity! 41. bramkę w tym sezonie ligowym Robert Lewandowski zdobył w 90 min. meczu z Augsburgiem! DUMA! Dziękujemy!" - napisał Andrzej Duda.

"Tak! Tak! Tak! Robert Lewandowski to zrobił! 41 bramek w jednym sezonie Bundesligi! Gol w ostatnich sekundach meczu. Jest Legendą!" - to z kolei wpis premiera Mateusza Morawieckiego.

Lewandowski zdobył 41. gola w sezonie w ostatniej minucie meczu, o czym wspominał również wicepremier Piotr Gliński: "Już wielu zwątpiło, a On to zrobił! Wielkie gratulacje dla Roberta Lewandowskiego za 41! Także za mistrzostwo i króla strzelców! Dziękujemy!" - napisał na Twitterze minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

"Wielkie brawa i olbrzymi szacunek dla Roberta Lewandowskiego. Pobicie blisko 50-letniego rekordu Gerda Muellera tylko potwierdza, że dla Roberta Lewandowskiego nie ma w sporcie rzeczy niemożliwych" - czytamy we wpisie przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki. 

Lewandowski zakończył sezon z dorobkiem 41 ligowych goli, sięgając jednocześnie po czwartą z rzędu koronę króla strzelców Bundesligi (szóstą w całej karierze). 

Więcej o: